کد خبر: 646888
تاریخ انتشار :

قبض برق|قیمت قبض برق|هزینه قبض برق

افزایش عجیب قیمت قبض برق+توضیح

قبض برق برای چه مشترکینی افزایش قیمت شدید خواهد داشت؟!

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سخنگوی صنعت برق نحوه محاسبه قبوض جدید برق را توضیح داد و گفت: مشترکان پرمصرف منتظر ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش هزینه‌های برق مصرفی خود باشند.

مصطفی رجبی مشهدی با ذکر اینکه اینکه مشترکانی که مصرف برق آن‌ها بیش از الگو بوده، ۲۵ درصد از تعداد کل مشترکان را دربرمی‌گیرند اما مصرف آن‌ها به اندازه  ۷۵ درصد مشترکانی است که زیر الگو مصرف قرار دارند، اظهار نمود: به طور متوسط مصرف برق مشترکانی که بیش از الگو مصرف شده در هر منطقه است، حدود  ۴۲۰ کیلووات ساعت است.

وی اضافه کرد: قبض ماهانه این مشترکان حدود ۵۰ هزار تومان در ماه بوده، یعنی مشترکانی که بیش از الگو مصرف می‌کنند و به طور متوسط ۴۲۰ کیلووات ساعت در ماه را مصرف برق دارند، در این میان اما یک تعداد مشترک جزو مشترکان خیلی پرمصرف به حساب می آیند و مصرف برق آن‌ها به بیش از دو برابر و برخی تا ۲۰ و حتی ۷۰ برابر می رسد.

قبوض مشترکان پرمصرف بیش از پنج میلیون تومان

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه تعداد این مشترکان کم است و تقریبا کمتر از ۲۰۰۰ مشترک در این دسته قرار می گیرند، گفت: قبوض برق این دسته از مشترکان بین پنج میلیون تومان و بالاتر صادر می شود. این مشترکان در این دوره به دلیل اینکه شاید فرصت اصلاح مصرف برق را نداشتند، تغییر محسوسی به لحاظ تعدادی نداشتند و مصرف برق این مشترکان نیز مانند گذشته بود که امیدواریم با توجه به اصلاحی که در تعرفه‌ها صورت گرفته، شاهد تغییراتی در این بخش باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها