کد خبر: 647275
تاریخ انتشار :

پشت پرده پروژه فانتزی‌های جنسی و انتقام سیاسی کاترین شکدم/ اصل ماجرا چیست؟

آخرین خبر/ کاترین پرز شکدم نامی است که در روزهای اخیر خبرهای عجیب و غریبی در موردش منتشر شد. اولین ‌مطلب را وبسایت تایمز اسراییل کرد. در این یادداشت کاترین شکدم مدعی شد که به دنبال نفوذ در ایران بوده و از زمانی که در رسانه های ایران از منطق انقلاب اسلامی دفاع می کرده باوری به این حرف‌ها نداشته است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یادداشت تایمز اسراییل توسط «ثلث» از رسانه‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد در ایران بازنشر شد اما این رسانه در کنار یک خط ترجمه یادداشت شکدم؛ حجم اصلی مطلب خود را به تکرار ادعاهای سیاسی جریان احمدی نژاد علیه دیگران پرداخت و شکدم را با عنوان «ستون‌نویس ثابت وبسایت آیت‌الله خامنه‌‌ای» به مخاطبین معرفی کرد. مطلب ثلث به سرعت در تمام رسانه های ضدانقلاب با همان تحلیل ثلث بازنشر شد.

بعد از این در روزهای اخیر یک اکانت جعلی در فضای مجازی مطلبی را با عنوان «ترجمه مصاحبه جدید شکدم در اسراییل» منتشر کرد که در این مطلب خیالی اتهامات جنسی علیه مسیولین کشور مطرح شد. در این مطلب آمده بود که شکدم صیغه 100 تن از مقامات نظام بوده است. این مطالب بارها در فضای مجازی بازنشر شد.

سومین مطلبی که از کاترین شکدم به اسم «متن صحبت‌های شکدم در کلاب هاوس» منتشر شد ادامه همان مصاحبه جعلی بود که قصه های جنسی کاترین شکدم را با جزییات بیشتر توضیح داده بود و بدون آنکه کسی اصل صحبت های شکدم و صحت آن را بررسی کند در فضای مجازی این متن بارها بازنشر شد.

در روزهای گذشته رسانه هایی همچون تسنیم و Khamenei.ir دسترسی این زن به اطلاعات و منابع محرمانه را تکذیب کرده و گفتند صرفا بابت مواضع او یادداشت هایش منتشر شده و خبری از نفوذ نیست. قوه قضاییه هم نوشت این زن تنها 18 روز در ایران حضور داشته است. در این زمان کوتاه امکان ارتباط گسترده با مقامات و داستان پردازی های فضای مجازی امکان پذیر نیست.

اما شب گذشته کاترین شکدم مهمان زنده شبکه بی‌بی‌سی فارسی بود تا در مورد حواشی روزهای اخیر صحبت کند. او در این برنامه گفت: نه جاسوس بودم و نه با کسی از مقامات ایرانی رابطه‌ای داشتم. او گفت که این مطالب را او هم در فضای اینترنت دیده ولی آن‌ها را بیش از آنکه علیه خود بداند توهین به مقامات ایرانی تصور می‌کند.

«کاترین شکدم» اظهار داشت: برخلاف آنچه گفته می‌شود به هیچ اسنادی در ایران دسترسی نداشته‌ام و آنکه در انتهای مطلبم در تایمز اسراییل نوشته‌ام که ایران به دنبال سلاح اتمی است صرفاً برداشت شخصی‌ام است که می‌تواند کسی بپذیرد یا نپذیرد. اما برای این حرفم نه به سندی دسترسی داشته‌ام و نه با کسی صحبت کرده‌ام

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها