کد خبر: 648394
تاریخ انتشار :

حمله لفظی تند بایدن به پوتین

العالم | جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه حمله لفظی تندی کرد و او را یک دیکتاتور قاتل خواند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در یک برنامه به مناسبت روز "سنت پاتریک" گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه یک دیکتاتور قاتل و تبهکار کامل است.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: پوتین یک جنگ غیراخلاقی علیه مردم اوکراین به راه انداخته است. پوتین درحال پرداخت یک هزینه بسیار بالا برای این تهاجم است.

به گزارش ایرنا، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته هم مدعی شد که پوتین جنایتکار جنگی است.

از زمان افزایش تنش ها میان روسیه و غرب و در پی آن جنگ اوکراین، مقامات آمریکایی شخص ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را مورد خطاب مستقیم حملات لفظی خود قرار داده اند .

شبکه خبری سی ان ان روز گذشته نوشت: استفاده بایدن از این لفظ نشان دهنده تغییر موضع قبلی دولت آمریکاست. مقامات آمریکایی ازجمله بایدن، پیش از این از ابراز مستقیم عبارت هایی چون جنایت جنگی و جنایتکار جنگی خودداری و اعلام کرده بودند که ابتدا باید تحقیقات انجام شوند.

اما مقامات آمریکایی آشکارا گفته اند که معتقدند در اوکراین جنایت می شود و هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان، جنایت جنگی محسوب می شود.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید پس از سخنرانی بایدن گفت: اظهارات رئیس جمهوری خود گویاست. بایدن صادقانه صحبت می کرد.

او گفت که تحقیقات وزارت امور خارجه آمریکا در مورد جنایات جنگی در اوکراین همچنان ادامه دارد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه گذشته (دوم اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

وی سه روز پس از آن نیز پنجشنبه ۵ اسفند آغاز عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین را اعلام کرد و روابط پرتنش مسکو- کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضع داد. درگیری ها در اوکراین و نیز واکنش ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها