کد خبر: 650051
تاریخ انتشار :

احمدی‌نژاد حزب تأسیس می‌کند؟/ او عضو مجمع می‌ماند؟

یکی ابهام‌های موجود خروج احمدی‌نژاد از سمت‌های رسمی است. در حال حاضر نیز تنها سمت قابل اتکا او عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام است که پس از آن دیگر احمدی نژاد جایگاهی در صحنه رسمی سیاست نخواهد داشت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، سایت خبر سراسری نوشت: نام احمدی‌نژاد برای شهروندان ایرانی دارای یک دایره معانی گسترده است که وقتی اسم او به میان می آید از وقایع 88 تا قهر11روزه، نامه‌های جنجالی به شخصیت‌های مهم ،سخنان تفرقه افکن و توهین به مقامات را در ذهن تداعی می کند. او حالا نه در قالب طرفدار نظام برای حاکمیت قابل دفاع و توجیه است نه برای مردم و نه برای اپوزیسیون!حتی اپوزیسیون دست راستی و سلطنت‌طلب هم پذیرای او نیستند اگرچه احمدی نژاد همواره در تصور این است که به تنهایی و یا به همراه مشایی و بقایی و رحیمی یک خط مستقل در صحنه سیاسی ایران است اما به واقع او در سال های اخیر نه تنها موفق به ایجاد یک خط مشخص وساختارمند نشده است بلکه در تدوین مشی سیاسی خود تحت عنوان دولت بهار نیز چندان موفقیتی کسب نکرده و جامعه سیاست‌زده ایران روی او شرط نمی‌بندد.

اما احمدی نژاد شاید از نظر روانی و شاید هم از نظر سیاسی نیازمند زنده ماندن است زنده ماندنی که در صورت از دست رفتن دیگر بازگشتی ندارد به این معنا که او در صورت خارج شدن از صحنه و فراموشی نام و خاطراتش میان رسانه ها و جریانات سیاسی و مردم به واسطه سابقه خود از دوران شکایت از روزنامه سلام تا 88 و تحولات بعدی که به نام او گره خورده است به قسمت تاریک تاریخ می پیوندد و آگاه است که همراهان او نیز چه آن هایی که در دولت رئیسی جا گرفته اند و چه آن هایی که به قول محمد مهاجری در اطراف او هستند و همه اهل بزم اند نه اهل رزم،توان زنده نگه داشتن نام او و پیشبرد ایده هایش را ندارند. نتیجتا او ناچار به زنده ماندن است تحت هر شرایطی که شاید عمده این شرایط در پیوند با تنش های رسانه ای همراه باشد و به همین واسطه گاها شاهد برخی صحبت های ساختارشکن بی پایه از سوی او هستیم که چند روزی نام او را در فضای مجازی بیشتر پخش می کند.در قهوه خانه ی قدرت او اگرچه توانایی زدن زیر میز را ندارد اما به عنوان یک مشتری بازنشسته فقط صدای خود را بالا می برد تا بیرون راندن او بی هزینه نباشد.

یکی ابهام‌های موجود خروج احمدی‌نژاد از سمت‌های رسمی است. در حال حاضر نیز تنها سمت قابل اتکا او عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام است که پس از آن دیگر احمدی نژاد جایگاهی در صحنه رسمی سیاست نخواهد داشت و شاید برای جبران این فقدان عدم سمت رسمی و یا شاید نامی دهن پر کن دست به تاسیس یک حزب بزند تا شاید به عنوان دبیرکل یک حزب شناخته شود.عدم دعوت او به جلسه کارگزاران نظام با رهبری نیز یکی از نشانه های قابل توجه حذف اوست که مشاور جدا شده اش، عباس امیری فر، هم به این موضوع اشاره کرده است. بطور طبیعی نیز  در مرداد1401دوره قانونی او در مجمع به پایان می رسد و بنظر نمی آید با وجود رفتار های سه سال اخیری که از خود به نمایش گذاشت حضور او دوباره در مجمع تشخیص تمدید شود.باید صبر کنیم تا ببینیم احمدی نژاد آیا برنامه جایگزینی برای دوران خروج از قدرت دارد یا خیر.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها