کد خبر: 650096
تاریخ انتشار :

معاون آموزش پدافند ارتش:

پدافند هوایی ارتش ایران در سطح جهان حرف برای گفتن دارد

معاون تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پدافند هوایی ارتش به حدی از توان بازدارندگی دست یافته که در سطح جهان حرف برای گفتن دارد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، امیر سرتیپ علی دلاوری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس، افزود: ایستادگی و حفظ آمادگی در کنار ارتقاء توان رزمی تنها راه ایستادگی در برابر زیاده خواهی دشمنان است.

وی تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر بوم سازی بسیاری از تجهیزات پدافند ارتش، تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در مسیر ارتقاء فناوری و بومی سازی تجهیزات گام های بلندی طی سالهای گذشته برداشته است.

دلاوری عنوان کرد: پدافند هوایی ارتش با تجهیزات نوین و توان رزمی بالا سد آهنینی در برابر تجاوزات احتمالی است و هرگونه تجاوزی را با قدرت پاسخ خواهد داده و سیلی محکمی به متجاوزان وارد خواهد کرد.

وی افزود: پدافند هوایی ارتش با قدمتی حدود یک قرن یکی از اصیل ترین بخش های نظامی کشور است که طی سالهای اخبر با تغییر رویکردها کارآیی و عملکرد  میدانی و عملیاتی آن بسیار موثرتر از گذشته شده است.

معاون تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ۲۹ فروردین و نامگذاری این روز به روز ارتش در سال ۱۳۵۸ توسط امام راحل، ابراز کرد: ۲۹ فروردین سالروز اعتماد تاریخی امام راحل به این بازوی قدرتمند انقلاب بود ، این درحالیست که منافقین درصدد انحلال این نیروی کارآزموده و قدرتمند نظامی بودند.

دلاوری با بیان اینکه با اعتماد امام راحل در ۲۹ فروردین ماه سال ۵۸ به ارتش، پیوند بین ملت و ارتش مستحکم تر شد، گفت: بدنه ارتش از همان دوران از جوانان برومند تشکیل شده بود و منافقین از سرپیچی این افراد از فرماندهان طاغوت و فداکاری آنها در برابر امام راحل در هراس بودند.

معاون تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ایثارگری و مجاهدت نیروهایی هوایی، زمینی، دریایی و پدافند ارتش در دوران جنگ تحمیلی برای هیچ کس پوشیده نیست، افزود:  در طول دوران جنگ پدافند ارتش با گسترش سامانه های هوایی سعی برتری هوایی را بدست آورد و ده ها هواپیما و پرنده متجاوز را ساقط کرد.

دلاوری در پایان بیان کرد: پدافند هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس بیش از ۴۸ هزار مورد از اهداف هوایی دشمن را شناسایی و ده ها بالگرد، هواپیما و پرنده شکاری و جنگی را منهدم ساخت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها