کد خبر: 650427
تاریخ انتشار :

پیشنهاد مجدد کیهان: تنگه هرمز را روی کره جنوبی ببندیم!

در پی سرمقاله حسین شریعتمداری درباره ضرورت بستن تنگه هرمز روی کشتی‌های کره جنوبی با هدف دریافت طلب ۷ میلیارد دلاری ایران از «سئول» سفیر کشورمان از سوی مقامات کره جنوبی بابت این مطلب احضار شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در پی سرمقاله حسین شریعتمداری درباره ضرورت بستن تنگه هرمز روی کشتی‌های کره جنوبی با هدف دریافت طلب ۷ میلیارد دلاری ایران از «سئول» و احضار سفیر کشورمان از سوی مقامات کره جنوبی بایت این مطلب، کیهان نوشت:

خبرگزاری «یونهاپ» گزارش داده است که «معاون وزیر خارجه کُره، خطاب به سعید بادامچی شبستری سفیر ایران، مراتب نگرانی سئول را اعلام کرده است و آقای بادامچی نیز در پاسخ ابراز داشته است که مطلب روزنامه مذکور، در راستای موضع رسمی تهران نیست»!

با توجه به واکنش سفیر محترم ایران به اعتراض سئول جای این سؤال است که موضع جمهوری اسلامی در این باره چیست؟!

باید از کره جنوبی پرسید به چه علت از پرداخت بدهی ۷ میلیارد دلاری خود به ایران خودداری می‌کند؟ آیا در این زمینه از یک قانون بین‌المللی و لازم‌الاجرا تبعیت می‌کند؟! بدیهی است که در این خصوص هیچ قانون لازم‌الاجرایی وجود ندارد و کره جنوبی صرفاً از دستور من‌درآوردی آمریکا تحت عنوان تحریم‌های ثانویه

و بالاخره انتظار آن است که مسئولان محترم جمهوری اسلامی با بستن تنگه هرمز به روی کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های کره جنوبی و تمامی شناور‌هایی که برای کره جنوبی کالا حمل می‌کنند و یا از مبدا کره جنوبی بارگیری کرده‌اند، از حق قانونی ایران اسلامی در تامین منافع ملی کشورمان دفاع کنند و مادام که کره جنوبی بدهی ۷ میلیارد دلاری خود و خسارت‌های ناشی از آن را پرداخت نکرده است به شناور‌های آن اجازه عبور از تنگه هرمز را ندهیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها