کد خبر: 650881
تاریخ انتشار :

دیدار وزیر صهیونیست‌ها با «الهام علی‌اف» در باکو

رئیس جمهور جمهوری آذربایجان از وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در شهر باکو استقبال کرد و طرفین در زمینه توسعه روابط اقتصادی، تجاری و همکاری‌های انرژی گفت‌و‌گو کردند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

وزیر دارایی رژیم صهیونیستی که در راس یک هیات بلند پایه وارد شهر «باکو» پایتخت جمهموری آذربایجان شده است، روز دوشنبه با «الهام علی اف» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نیوز آرمنیا» الهام علی اف، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز دوشنبه با «آویگدور لیبرمن» وزیر دارایی رژیم اسرائیل دیدار کرد. این دو در این ملاقات به سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین باکو و تل آویو اشاره و دیدارهای متقابل و فعالیت نمایندگی تجاری جمهوری آذربایجان و افتتاح مرکز گردشگری این کشور در فلسطین اشغالی را مثبت توصیف کردند.

در این گفت‌و‌گو، طرفین همچنین در خصوص گسترش روابط اقتصادی، تجاری و همکاری‌های انرژی گفت‌و‌گو کردند. رسانه‌ها روز یکشنبه از سفیر مقام ارشد رژیم صهیونیستی به جمهوری آذربایجان به منظور ورادات نفت از این کشور خبر دادند و نوشتند که «آویگدور لیبرمن» وزیر دارایی (رژیم) اسرائیل، روز یکشنبه با همراهی هیاتی بلندپایه از وزارتخانه خود به جمهوری آذربایجان سفر کرد.

هیات صهیونیستی قصد دارد در مورد سه موضوع واردات مقادیر زیادی نفت از جمهوری آذربایجان به اسرائیل، واردات اوره و گندم گفت‌وگو کند.

باکو و تل آویو روابط نظامی گسترده‌ی دارند به طوریکه رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان اخیرا گفت که این کشور به طور گسترده از اسرائیل پهپادهای موسوم به «مهاجم آسمان» و «هاروپ» خریداری کرده و این موضوع دیگر بر کسی پوشیده نیست؛ پهپادهایی که هم برای شناسایی و هم نبرد کاربرد دارند.

این در حالی است که چندی قبل اخباری از فعالیت صهیونیست‌ها در مرزهای جمهوری آذربایجان با ایران به بیرون درز کرد. متعاقب این مسئله، رئیس جمهوری جمهوری آذربایجان حضور فعال رژیم صهیونیستی نزدیک مرز با ایران را رد کرد و مدعی شد باکو سیاست خارجی مستقلی را دنبال می‌کند.

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان مدعی شد: «ما خواستار احترام به حقوق حاکمیتی خودمان و عدم دخالت در مسائل داخلی‌مان هستیم. اتهامات مطرح‌شده علیه ما باید رسماً اثبات شوند. بگذارید بیایند اینجا و یک فرد خارجی پیدا کنند.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها