کد خبر: 652007
تاریخ انتشار :

بسته‌ معیشتی | بسته حمایتی

بسته معیشتی این بازنشستگان 3 برابر شد | یارانه این بازنشستگان افزایش یافت

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس گزارش وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امسال شش هزار میلیارد تومان از بدهی وزارت دفاع به بخش خصوصی پرداخت می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

​ اجرای بسته معیشتی دولت در دو مرحله‌ی (مشمولان کمیته امداد و بهزیستی و مددجویان) و سیاست جبرانی کارکنان دولت اجرایی شد. برای کمک به وضعیت بهبود معیشت بسته معیشتی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در دولت تعیین شده که به گروه های هدف پرداخت خواهد شد. بسته معیشتی ویژه ابتدا به افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و تعلق گرفت.همچنین، بسته معیشتی نیز برای افرادی مانند کارگران ساختمانی، رانندگان،  پیش بینی شد .در ادامه به آخرین خبر از بسته معیشتی می پردازیم.

بسته معیشتی

محمود عباس زاده مشکینی در گفت و گویی درخصوص جلسه مشترک کمیسیون امنیت با وزیر دفاع و معاونان این وزارتخانه اظهار داشت: امیر محمد رضا آشتیانی در این جلسه گزارش کاملی از برنامه های آتی وزارتخانه متبوعش برای سال ۱۴۰۱ را ارائه کرد.

عباس زاده مشکینی تصریح کرد: درخصوص نحوه تامین بودجه دفاعی کشور برنامه ریزی های خوبی شده است و با توجه به تهدیدهای جدید و نیازها و با اولویت دانش بنیان اقدام های خوبی در حال انجام است. همچنین حمایت فناورانه از محصولات دومنظوره نظامی و غیرنظامی با همکاری بخش خصوصی نیز از اولویت های تشریح شده از سوی وزیر دفاع در این جلسه بود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس با اشاره به برنامه های وزارت دفاع برای حمایت های معیشتی از خانواده ها و بازنشستگان گفت: تقویت خدمات معیشتی از سوی سازمان اتکا و پرداخت یارانه به بازنشستگان از طریق طرح حکمت دو تا سه برابر افزایش می یابد.

وی تاکید کرد: موضوع مین زدایی و توسعه فعالیت های ایمن سازی نیز از برنامه های امسال وزارت دفاع است که قرار است به بیش از دو برابر سال های گذشته برسد و این موضوع در صدر برنامه های وزارت دفاع قرار دارد.  

عباس زاده مشکینی خاطرنشان کرد: پرداخت بدهی به شبکه همکار بخش خصوصی صنعت دفاعی و هوایی نیز امسال در برنامه های وزارت دفاع قرار دارد و براساس گزارش مطروحه در این جلسه قرار است حدود شش هزار میلیارد تومان از این بدهی ها پرداخت شود و مجلس نیز برای تقویت بنیه دفاعی به ویژه در حوزه های موشکی، پدافند هوایی و ناوگان دریایی و هوایی در کنار وزارت دفاع باشد.

معاون بنیاد مستضعفان، جزئیات توزیع «یک میلیون و ۴۳۶ هزار بسته معیشتی» در ماه پایانی سال و ماه مبارک رمضان را اعلام کرد.

وحید خاوئی با اعلام اتمام توزیع بیش از «یک میلیون و ۴۳۶ هزار بسته معیشتی» میان خانوارهای محروم کشور و مناطق مرزی در تشریح گزارش توزیع این اقلام اظهار کرد: بنیاد مستضعفان در آخرین ماه سال ۱۴۰۰ و همزمان با ایام نوروز ۱۴۰۱، توزیع بسته‌های معیشتی را برای کمک به معیشت خانواده‌های نیازمند آغاز کرد و توزیع این اقلام در ماه مبارک رمضان نیز ادامه یافت و در مجموع «یک میلیون و ۴۳۶ هزار بسته معیشتی» در مناطق محروم و هدف بنیاد مستضعفان و مناطق مرزی کشور توزیع شد.

مدیرعامل بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان ادامه داد: این بسته‌های معیشتی که در ۲ شکل کارت خرید ۵۰۰ هزار تومانی و سبد کالایی توزیع شد شامل یک کیسه برنج ۱۰ کیلویی، ۳ کیلو مرغ، ۲ عدد روغن مایع و ۴ بسته ماکارونی به ارزش بالغ بر ۵۰۰ هزار تومان بود.

وی با بیان اینکه این بسته‌های معیشتی توسط گروه‌های مردمی و جهادی، خیریه‌ها، معتمدین محلی و ارگان‌های ذی‌ربط در مناطق مختلف کشور توزیع شده است گفت: با توجه به جمعیت خانوارهای محروم در نقاط مورد نظر، بیشترین توزیع بسته‌های معیشتی در مناطق حاشیه‌ای و محروم استان‌های تهران، خراسان رضوی، فارس، البرز، سیستان و بلوچستان و خوزستان انجام شد.

به گفته خاوئی، بنیاد مستضعفان برای تأمین و توزیع این بسته‌های معیشتی بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان تخصیص داد که این مبلغ برای تأمین کارت خرید نقدی و خرید ۱۰ هزار تن برنج، ۳ هزار تن مرغ منجمد، ۱۶۰۰ تن روغن و ۱۷۰۰ تن ماکارونی هزینه شد.

وی جزایر محروم جنوبی کشور، نقاط مرزی و دورافتاده، حاشیه کلان‌شهرها و همچنین مناطق محروم در ۳۱ استان کشور را مهم‌ترین نقاط توزیع این بسته‌های معیشتی اعلام کرد.

بختیاری توضیحاتی درباره توزیع بسته معیشتی در بین خانواده‌های مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ارائه کرد.

بختیاری ادامه داد: با احتساب افزایش ۲۲ درصدی مستمری مددجویان، مستمری یک نفره از ۳۵۰ هزار به ۴۲۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند و در سایر سطوح پرداخت مستمری (دو نفره، سه نفره، چهار نفره و پنج نفر و بالا) افزایش پیدا می‌کند.

وی به مکاتبه با سازمان برنامه و بودجه از سوی بهزیستی و کمیته امداد اشاره کرد و گفت: بر همین اساس قرار است از فروردین ماه امسال افزایش ۲۲ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد اجرا شود.

بختیاری ادامه داد: با احتساب افزایش ۲۲ درصدی مستمری مددجویان، مستمری یک نفره از ۳۵۰ هزار به ۴۲۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند و در سایر سطوح پرداخت مستمری (دو نفره، سه نفره، چهار نفره و پنج نفر و بالا) افزایش پیدا می‌کند.

رییس کمیته امداد در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد در ماه مبارک رمضان بسته معیشتی در بین خانواده‌های مددجویان تحت پوشش کمیته امداد توزیع بشود یا خیر، گفت: در این زمینه هنوز خبری اعلام نشده و در صورت تحقق اعتبار مورد نیاز احتمال دارد در شب‌های قدر این بسته‌ها توزیع شود.

باتوجه به اینکه پارسال یارانه رمضان واریز شده بود، این سوال مطرح می‌شود که امسال هم خبری از یارانه رمضان هست یا خیر.

اما ممکن است در برخی از ماه‌ها، تعداد این یارانه‌ها افزایش یابد و یارانه‌های دیگری نیز واریز شود. برای مثال چند روز پیش یارانه یکصد هزارتومانی به حساب برخی از خانوارها واریز شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها