کد خبر: 652118
تاریخ انتشار :

نماینده مجلس :قیمت کالاها توسط دولت کنترل شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در کنار اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها باید قیمت کالاها توسط دولت کنترل شود تا مبادا سودجویانی که دستشان از یارانه کوتاه شده، بخواهند با بهم ریختن بازار و فشار بر مردم از دولت انتقام بگیرند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

علی اکبر علیزاده نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ، گفت: یارانه پنهان آرد در کشور ما به جیب سودجویان می‌رود و این مسأله باعث می‌شود تا هدف ما برای تخصیص یارانه به طبقات ضعیف محقق نشود.

وی افزود: از سوی دیگر تخصیص یارانه پنهان به آرد باعث می‌شود که قیمت این محصول استراتژیک نسبت به کشورهای همسایه پایین‌تر باشد و این زمینه را‌‌‌‌‌‌‌‌ برای سوء استفاده‌های بیشتر از این یارانه فراهم می‌کند و عملا تعداد قابل توجهی از اتباع کشورهای همسایه از این یارانه منتفع می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: این دو موضوع باعث می‌شود تا هدف ما از تخصیص یارانه به آرد و نان که همان کمک به اقشار ضعیف جامعه است محقق نشود و عملا سودجویان و اتباع بیگانه از این موضوع نفع ببرند.

علیزاده خاطرنشان کرد: نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که در کنار اجرای این طرح مردمی سازی یارانه ها بایدقیمت کالاها توسط دولت کنترل شود تا مبادا سودجویان و سوء استفاده‌ کنندگان که دستشان از یارانه کوتاه شده با بهم ریختن بازار و فشار بر مردم از دولت انتقام بگیرند.

وی افزود: همچنین باید یارانه‌ای که از آرد حذف شده مستقیما در اختیار جامعه هدف قرار گیرد تا فشار کمتری به مردم وارد شود.

فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها