کد خبر: 654484
تاریخ انتشار :

امیرعبداللهیان خبر داد

تصویب قانون جامع ایرانیان خارج از کشور تا قبل از ۱۴۰۲

وزیر امور خارجه ایران در جمع ایرانیان مقیم حیدرآباد هند ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) گفت: مصمم هستیم قانون جامع ایرانیان خارج از کشور را تا قبل از ۱۴۰۲ مصوب کنیم.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، حسین امیرعبداللهیان در نشستی صمیمی با ایرانیان مقیم حیدرآباد هند افزود:  آقای قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی قول این موضوع را داده اند. هدف این است که رفت و آمد به سرزمین مادری تسهیل شود و این پیوند روز به روز تقویت شود.

وی ادامه داد: ما مصمم هستیم یکبار برای همیشه موضوع ایرانیان دو تابعیتی را حل کنیم و این امر تبدیل به قانون شود.

وی ادامه داد: این دو تابعیتی بودن نباید مشکلی برای افراد چه آنها که در رفت و آمد هستند و چه آنها که در کشور دیگر ساکن هستند، ایجاد کند، در تدوین این قانون وزارت دادگستری مسئولیت مستقیم را بر عهده گرفته است.

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: دغدغه ایرانیان عزیز در داخل و خارج ایران این است که ایران برای خنثی‌سازی تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران چه برنامه ای دارد؟ برنامه دولت آقای رییسی مبتنی بر توسعه اقتصاد پایدار است، ما در دوره‌هایی که بیشترین فشار را داشته ایم بیشترین پیشرفت را هم دارا بودیم.

وی‌ تصریح کرد: ایران در حوزه  های‌تک جز ۵ کشور اول است.

ما به دنبال بمب هسته ای نیستیم اما دانش هسته ای مستلزم شیمی، فیزیک و فناوری است؛ کشوری که از دانش هسته‌ای برخوردار است پس دارای تمام دانش‌ها است. ما دانش هسته‌ای را برای توسعه کشورمان می‌خواهیم و کوتاه نخواهیم آمد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما در دستگاه دیپلماسی وظیفه داریم برای رفع تحریمهای ظالمانه بر خلاف کارشکنی‌های آمریکا اقدام کنیم، آمریکا قادر نخواهد بود تحریمها علیه ایران را حفظ کند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها