کد خبر: 655923
تاریخ انتشار :

مجلس نظر روحانی را رد کرد،برای رئیسی تصویب می‌کند؟

حسن روحانی در دوران ریاست جمهوری خود سه بار تلاش کرد وزارت صنعت، معدن و تجارت را به اصل خویش بازگرداند و مدیریت و ساماندهی بازار را مطابق آنچه که چند دهه بود، به وزارت بازرگانی بسپارد. صمت، میراث محمود احمدی‌نژاد بود که در راستای سیاست کوچک‌سازی دولت در تیر ۱۳۹۰ از ادغام وزارت بازرگانی با وزارت صنایع و معادن تشکیل شد. اتفاقی که یک بار در دهه ۴۰ هم افتاده بود و با ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی، وزارت اقتصاد تشکیل شد و سال‌ها بعد دوباره وزارت‌خانه های بازرگانی، صنایع و معادن تاسیس شدند. اما اکنون خبرهای رسمی و غیررسمی از تلاش دولت سیزدهم برای احیای وزارت بازرگانی خبر می‌دهد. شنیده ها حاکی است سید ابراهیم رئیسی جمعه گذشته در جماران در گفتگویی با سید حسن خمینی گفته از ابتدا تجمیع 3 وزارتخانه در یک وزارتخانه به نام صمت اشتباه بوده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حسن روحانی در دوران ریاست جمهوری خود سه بار تلاش کرد وزارت صنعت، معدن و تجارت را به اصل خویش بازگرداند و مدیریت و ساماندهی بازار را مطابق آنچه که چند دهه بود، به وزارت بازرگانی بسپارد.

صمت، میراث محمود احمدی‌نژاد بود که در راستای سیاست کوچک‌سازی دولت در تیر ۱۳۹۰ از ادغام وزارت بازرگانی با وزارت صنایع و معادن تشکیل شد. اتفاقی که یک بار در دهه ۴۰ هم افتاده بود و با ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی، وزارت اقتصاد تشکیل شد و سال‌ها بعد دوباره وزارت‌خانه های بازرگانی، صنایع و معادن تاسیس شدند. اما اکنون خبرهای رسمی و غیررسمی از تلاش دولت سیزدهم برای احیای وزارت بازرگانی خبر می‌دهد. شنیده ها حاکی است سید ابراهیم رئیسی جمعه گذشته در جماران در گفتگویی با سید حسن خمینی گفته از ابتدا تجمیع 3 وزارتخانه در یک وزارتخانه به نام صمت اشتباه بوده است.

 

حجم ویدیو: 39.12M | مدت زمان ویدیو: 00:05:52 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید