کد خبر: 656044
تاریخ انتشار :

جنگ بزرگ در راه است؟ | تحریم‌های شدید در راه روسیه

گروه هفت بیانیه‌ای مشترک در حمایت از اوکراین صادر خواهد کرد که شامل تحریم‌های جدید جهت تقویت بیشتر اقدامات اقتصادی برضد روسیه خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بر اساس بیانیه منتشر شده در وب سایت کاخ سفید، آمریکا تصمیم دارد به همراه دیگر رهبران کشور‌های عضو گروه هفت (G ۷) در نشست این گروه در آلمان، روسیه را هدف تحریم‌های جدید قرار دهد.

در همین رابطه، گروه هفت بیانیه‌ای مشترک در حمایت از اوکراین صادر خواهد کرد که شامل تحریم‌های جدید جهت تقویت بیشتر اقدامات اقتصادی برضد روسیه خواهد بود.

در بیانیه کاخ سفید در این باره آمده است: ایالات متحده، هماهنگ با گروه هفت، تعهدات قابل توجهی را اجرا خواهد کرد، از جمله تحریم صد‌ها فرد و نهاد که به بیش از ۱۰۰۰ نفری که قبلاً تحریم شده‌اند، افزوده خواهند شد و با هدف قرار دادن شرکت‌هایی در چندین کشور که به فهرست بیش از ۳۰۰ نهاد از پیش تحریم شده اضافه می‌شوند، اقدام به جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها خواهد کرد. همچنین بر صد‌ها محصول روسیه به ارزش میلیارد‌ها دلار اعمال تعرفه خواهد شد.

بیانیه مذکور همچنین می‌افزاید که وزارت امور خارجه و خزانه داری آمریکا با اعمال تحریم‌های مسدود کننده بر شرکت‌های دفاعی بزرگ دولتی روسیه، سازمان‌های تحقیقاتی دفاعی و ده‌ها نهاد و شخص دیگر مرتبط با امور دفاعی، به شدت زنجیره‌های تامین دفاعی روسیه را هدف قرار خواهند داد و توانایی روسیه را در جایگزینی تجهیزات نظامی که در طول عملیات در اوکراین از دست داده است، محدود خواهد نمود.

این بیانیه می‌افزاید که گروه هفت متعهد خواهد شد که به اوکراین کمک کند تا بتواند کمبود بودجه کوتاه مدت خود را پوشش دهد که از جمله این اقدامات، تعهد ۷.۵ میلیارد دلاری آمریکا از دومین بسته کمک‌هایی است که اخیراً تصویب شده است.

کاخ سفید در این بیانیه ادامه داد که رهبران گروه هفت همچنین تعهد امنیتی بی‌سابقه و بلندمدتی را برای ارائه حمایت‌های مالی، بشردوستانه، نظامی و دیپلماتیک به اوکراین خواهند داد. این مسئله شامل حفظ آمادگی نظامی و دفاعی اوکراین، از جمله از طریق تامین به موقع تجهیزات دفاعی مدرن و سیستم‌های تسلیحاتی پیشرفته است.

کشور‌های غربی پیشتر نیز روسیه را به دلیل عملیات ویژه اش در اوکراین هدف اعمال تحریم‌های بی سابقه قرار داده بودند.

در همین راستا، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که سیاست مهار و تضعیف روسیه راهبرد بلندمدت غرب است و تحریم‌ها ضربه جدی به کل اقتصاد جهان وارد کرده است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه نیز درباره تحریم‌ها گفته بود که دیر یا زود کشور‌های غربی باید سر عقل بیایند. آن‌ها عمل‌گرا و بدبین هستند و وقتی متوجه شوند که تحریم‌ها به آن‌ها ضربه می‌زند، با روسیه به نحوی سازنده‌تر به گفتگو خواهند پرداخت.

منبع: روزنامه شرق

دیدگاه تان را بنویسید