کد خبر: 656110
تاریخ انتشار :

زنان خطرناک اوکراینی/ بانوان اسلاو آماده جنگ با پوتین می شوند

زنان‌ اوکراینی وظیفه حمل و نقل سلاح به مناطق مختلف، ساخت کمپ و چادر جنگی، مونتاژ سلاح سبک، پخت غذا، ترسیم نقشه ها و در مواقعی هدایت پهپادها را بر عهده دارند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

انتشار ویدئویی از زنان اوکراینی که خود را برای جنگ شهری با روسیه آماده می کنند بسیاری را کنجکاو کرده است. با افزایش شدت جنگ و درگیر شدن احتمالی مناطق مختلف و آغاز جنگ شهری حالا  شهروندان اوکراینی خود را مهیای نبرد با روسیه می کنند. به جز مردان‌ جوان، زنان‌ نیز مشغول آماده سازی برای جنگ هستند و این نشان می دهد جنگ اوکراین وارد مرحله جدیدی شده است.

زنان اوکراینی چه نقشی در جنگ داشتند؟

در روزهای اخیر، زنان‌ اوکراینی وظیفه حمل و نقل سلاح به مناطق مختلف، ساخت کمپ و چادر جنگی، مونتاژ سلاح سبک، پخت غذا، ترسیم نقشه ها و در مواقعی هدایت پهپادها را بر عهده دارند.

همچنین، بسیاری از زنان به عنوان سرباز عازم خط مقدم شده اند. زنان اوکراینی از دیرباز در کنار مردان‌ می جنگیدند. بر اساس گزارش پایگاه آتلانتیک کانسل، شواهد تاریخی نشان داده که اوکراینی ها از هزاران سال پیش جنگجوی زن داشته اند.

در دوران جنگ جهانی دوم و در طول حکومت شوروی نیز بسیاری از زنان اوکراینی عازم جنگ شدند. ارتش شوروی مشهورترین زنان تک تیرانداز را در بین ارتش های دنیا داشته است. جالب اینجاست که بیشتر این زنان اوکراینی بوده اند. مشهورترین تک تیرانداز زن اوکراینی  «لیودمیلا پاولچنکو» است که بنا به قولی توانسته بود بیش از ۳۰۰ سرباز دشمن را بکشد. پاولچنکو در آغاز جنگ جهانی ۲۴ سال بیشتر نداشت که داوطلبانه عازم جبهه ها شد و در نخستین درگیری خود در جریان نبرد «اودسا» طی دو ماه و نیم ۱۸۷ سرباز آلمانی را کشت.

تکرار تاکتیک استالین، زنان‌ اوکراینی را به میدان آورد

حالا زنان اوکراینی دسته دسته به ارتش این کشور می پیوندند. به گزارش تایمز، حالا جنگ اوکراین به جنگی میهنی تبدیل شده است و زنان‌ و کودکان نیز خود را عضو ارتش می دانند. این اتفاق شرایط را احتمالا برای روس ها سخت تر می کند چون آنها مسافتی طولانی را طی می کنند و در شهرهای اوکراین غریبه اند اما اوکراینی ها به همراه خانواده و در محل زندگی خود نبرد می کنند.

تعداد سربازان زن اوکراینی در حال بیشتر شدن است. همانطور که گفته شد این امر به دلیل افزایش خطر جنگ شهری و هجوم ارتش روسیه به داخل شهرهای مهم اوکراین است. رئیس جمهور اوکراین نیز در این وضعیت سیاست ژوزف استالین، رهبر اتحاد جماهیر شوروی در دوران جنگ جهانی دوم را پیش‌ گرفته است. استالین به محض هجوم ارتش نازی به داخل مرزهای شوروی درب های مساجد و کلیساها را باز کرد، زندانی ها را آزاد نمود و از روشنفکران خواست از مردم بخواهند در برابر نازی ها مقاومت کنند. استالین در واقع، جنگ با آلمان نازی را جنگی ملی - میهنی خواند و مردم نیز درخواست او را اجابت کردند و عازم جنگ شدند. در جنگ جهانی دوم، مردم شهرها با همکاری هم توانستند مانع از سقوط شهرهایشان بشوند و پیروزی را رقم بزنند.

حالا زلنسکی تاکتیک استالین را علیه جانشینش یعنی پوتین به کار گرفته است. زلنسکی نیز جنگ با روسیه را جنگی ملی - میهنی خوانده و از همه مردم خواسته به هر صورتی که شده از شهرشان دفاع کنند تا به دست نیروهای روس نیفتد. نکته مهم و جالب اینجاست که شهروندان اوکراین نیز درخواست زلنسکی را اجابت کرده و با تمام قوا خود را آماده جنگ می کنند.

پیوستن زنان به ارتش و جنگ در همین راستا فهم می شود. بر اساس گزارش الجزیره، هم اکنون با اعلام وضعیت خطر، زنان‌ مسن نیز به ارتش یا گروه های شبه نظامی اوکراینی می پیوندند. یک نمونه عجیب، "والنتینا کنستانتینوفسکا" ۷۹ ساله است که حالا سلاح به دست گرفته و آماده جنگ می شود. او در این رابطه به الجزیره گفته است: "من شهرم را دوست دارم و اینجا را ترک نمی کنم. پوتین نمی تواند ما را بترساند. بله، این (جنگ) وحشتناک است، اما ما تا انتها برای اوکراین می جنگیم و ایستادگی خواهیم کرد."

منبع: خبر فوری

دیدگاه تان را بنویسید