کد خبر: 656354
تاریخ انتشار :

اعتراف مقام ارشد آمریکایی به قدرتمندی ایران در «حوزه سایبری»

باشگاه خبرنگاران/ معاون مشاور امنیت ملی آمریکا به افزایش توانمندی‌های ایران و دیگر کشور‌های منطقه در زمینه سایبری اذعان کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش پایگاه اینترنتی مکان، آن نویبرگر، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا و مشاور جو بایدن رئیس جمهور این کشور در امور سایبری گفت: «ایران و دیگر کشور‌های منطقه توانمندی‌های خود را در زمینه جنگ سایبری افزایش داده اند.»

وی مدعی شد «آمریکا شاهد افزایش تهدیدات ایران در این زمینه از جمله حملات سایبری با هدف باج خواهی، سرقت اموال و تهدید زیرساخت‌های دیگر کشورهاست».

نویبرگر که برای حضور در همایش سایبری دانشگاه تل آویو وارد سرزمین‌های اشغالی فلسطین شده است، گفت: «همکاری آمریکا و اسرائیل در این زمینه عمیق است و با گذشت زمان توسعه می‌یابد».

بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی این هفته از اقدام این رژیم در کمک رسانی به آمریکا در خنثی کردن حمله سایبری به نیروگاه‌های تولید انرژی آمریکا خبر داد.

پیشتر «گابی پورتنوی» رئیس سازمان سایبری رژیم صهیونیستی با اشاره به حملات سایبری انجام شده علیه نهاد‌های این رژیم تاکید کرد «ایران امروز در کنار حماس و حزب‌الله به یکی از بازیگران اصلی عرصه سایبری مبدل شده است.»

دیدگاه تان را بنویسید