کد خبر: 657298
تاریخ انتشار :

خبر خوش: ارزانی قیمت برنج در راه است

تسنیم نوشت: معاون دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی قیمت برنج عمده فروشی در استان گیلان را بین ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: امروز اولین برداشت برنج در استان مازندران است و هر چقدر به پیک برداشت می‌رسیم با اوج عرضه قیمت هم کاهش می‌یابد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مجید حسنی مقدم، مدیر دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بر اساس آمار‌های رسمی مرکز آمار ایران ما سالانه سه میلیون تن برنج مصرف داریم گفت: حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن برنج در داخل تولید می‌شود.

وی قیمت برنج در دو استان شمالی تولیدکننده برنج مرغوب را اینطور اعلام کرد: قیمت برنج عمده فروشی در استان گیلان بین ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان و قیمت خرده فروشی هم در این استان بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان است و در استان مازندران هم به عنوان یکی از قطب‌های تولید برنج ایرانی تقریباً به همین شکل می‌باشد.

مدیر دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه اولین برداشت برنج در استان مازندران اتفاق افتاده گفت: طبیعی است هر چقدر که به پیک برداشت می‌رسیم با اوج عرضه، قیمت هم کاهش پیدا می‌کند.

این مقام مسئول متذکر شد: هر چقدر که دولت کمتر دخالت کند قیمت منطقی‌تر و بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

حسنی مقدم با اشاره به فعالیت ۴۳۵ واحد فرآوری گوجه فرنگی در کشور گفت: سالانه حدود شش میلیون تن رب گوجه فرنگی در کشور تولید می‌شود، اما با توجه به افزایش هزینه‌های نیروی انسانی و مواد اولیه، اتحادیه ذیربط درخواست افزایش قیمت داده که فرآیند آن در حال انجام است و امیدواریم که یک قیمت منطقی برای تولیدکننده و مصرف کننده تعیین شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها