کد خبر: 657331
تاریخ انتشار :

واکسیناسیون دانش آموزان اجباری نیست/ با مدارس متخلف برخورد می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه الزامی برای واکسیناسیون دانش آموزان وجود ندارد، گفت: آموزش وپرورش ثبت نام دانش آموزان در مدارس را مشروط به واکسیناسیون نکرده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رضا رضایی امروز ۲۲ تیرماه با اشاره به مصوبه سال گذشته‌ ستاد مقابله با کرونا مبنی بر لزوم انجام واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال گفت: دانش آموزان استقبال خوبی از واکسیناسیون داشتند، البته وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت هم همکاری بسیار خوبی داشتند.

وی افزود: آموزش و پرورش استان کرمان بیش از ۲۰ مجموعه فرهنگی ورزشی خود را به عنوان مناطق واکسیناسیون در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داد تا مردم به دریافت خدمات واکسیناسیون سهولت دسترسی داشته باشند.

رضایی با اشاره به اینکه ۹۸ درصد فرهنگیان استان کرمان دز اول و ۹۵ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند، اظهار کرد: برای دز سوم  حدود ۸۰ درصد فرهنگیان استان مراجعه کردند و اخیراً با تصویب ستاد کرونا و توصیه وزارت بهداشت، دز چهارم نیز به عنوان دز یادآور به فرهنگیان توصیه شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان یادآور شد: در سال ۱۴۰۰، برای دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال مصوب شده بود که صرفاً دو دز واکسن تزریق شود که خوشبختانه استقبال خوبی صورت گرفت؛ ۹۵ درصد دانش آموزان استان در رده سنی مذکور دز اول و ۹۰ درصد هم دز دوم را دریافت کردند و درصد بالایی از افراد جامعه هم  واکسینه شدند، لذا به دلیل درصد بالای واکسیناسیون در جامعه و دانش آموزان، مدارس بازگشایی شدند.

وی با بیان اینکه کشور ما جزو آخرین کشورهایی بود که آموزش‌های حضوری را از سر گرفت گفت: برای مهر ماه امسال هم در تلاشیم که اقلام بهداشتی مورد نیاز مدارس و به ویژه تهویه کلاس‌ها را فراهم کنیم تا اگر با موج جدیدی همراه شدیم موضوع را مدیریت کرده و مجدداً به آموزش‌های مجازی بر نگردیم.

 وی با بیان اینکه همه مدارس ابتدایی تا متوسطه از ۱۴ فروردین ماه امسال بازگشایی شدند، گفت: با توجه به تمهیدات وزارت بهداشت و سایر ارگان‌های خدمات رسان امیدواریم تا مهرماه از این پیک هم عبور کنیم و با چالشی مواجه نشویم.

رضایی با بیان اینکه اجباری به انجام واکسیناسیون و کارت واکسیناسیون به عنوان پیش شرط ثبت نام دانش آموزان وجود ندارد گفت: آموزش و تضمین سلامت حق دانش آموزان است، لذا توصیه ما این است که واکسیناسیون دانش آموزان بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا انجام شود،  اما الزامی برای این کار وجود ندارد و ثبت نام دانش آموزان در مدارس را مشروط به واکسیناسیون نکردیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها