کد خبر: 657740
تاریخ انتشار :

دستیار پوتین: از احیای برجام حمایت می‌کنیم

فارس/ دستیار رئیس‌جمهور روسیه گفت مسکو از احیای برجام حمایت می‌کند که هدف از آن، اطمینان از تعامل عادی تجاری و اقتصادی ایران با جهان است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«یوری اوشاکوف» دستیار «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه گفت «مسکو حامی احیای توافق هسته‌ای در شکل تایید شده آن در سال ۲۰۱۵ از سوی قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است. هدف (از احیای برجام)، اطمینان از تعامل عادی تجاری و اقتصادی ایران با جهان است و مسکو به تلاش‌ها برای این منظور ادامه خواهد داد».

وی همچنین گفت: ما از گفت‌وگوی بین ایران و آمریکا با میانجیگری اتحادیه اروپا حمایت می‌کنیم. این گفت‌وگو را نشانه روشنی می‌دانیم که تهران تلاش می‌کند به دنبال مصالحه باشد تا اجرای کامل برجام را احیا کند.

این مقام ارشد روس دوشنبه (۱۸ ژوئیه) در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت روسیه برای ارتقای سطح روابط خود با ایران به شراکت راهبردی برنامه‌ریزی می‌کند. وی گفت که توافق جدیدی میان روسیه و ایران در حال آماده سازی است و همچنین در خلال نشست سه جانبه تهران قرار است بیانیه مشترکی از سوی سه کشور منتشر شود که پیش‌نویس آن از قبل آماده شده است.

طبق تایید روسیه و ایران، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه قرار است امروز سه‌شنبه ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیرماه) به ایران سفر کند. رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه هم برای شرکت در نشست سه‌جانبه آستانه وارد تهران شده است.

دیدگاه تان را بنویسید