کد خبر: 658127
تاریخ انتشار :

معاون سیاسی سپاه:

سپاه در هر حوزه‌ای که انقلاب تهدید شود، باید ورود کند

سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: دکترین رفتار سیاسی سپاه، مهم‌ترین سند بالادستی است که کیفیت رفتار سیاسی سپاه و پاسداران را تعیین کرده و رفتار سپاه را قاعده‌مند می‌کنند.

سپاه در هر حوزه‌ای که انقلاب تهدید شود، باید ورود کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: دکترین رفتار سیاسی سپاه، مهم‌ترین سند بالادستی است که کیفیت رفتار سیاسی سپاه و پاسداران را تعیین کرده و رفتار سپاه را قاعده‌مند می‌کنند.

 سردار یدالله جوانی روز گذشته (۲ مردادماه) در اولین نشست هم‌فکری و هم‌افزایی جبهه انقلاب استان زنجان که در سالن جلسات ولایت سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان برگزار شد، با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهیدان، اظهار کرد: رسالت سپاه پاسداران، پاسداری از انقلاب اسلامی است و این پاسداری تنها محدود به یک حوزه و محدوده نمی‌شود، یعنی در هر حوزه‌ای که انقلاب با هر نوع ماهیتی تهدید شود، سپاه باید ورود پیدا کند.

به نوشته ایلنا، وی با بیان اینکه مقابله با تهدیدات سخت، نیمه‌سخت و نرم از دیگر رسالت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: برخی افراد سپاه را پادگانی می‌پسندند و در برخی هجمه‌ها این موضوع را نیز مطرح می‌کنند، اما عمق‌بخشی به انقلاب اسلامی و پیش‌برندگی انقلاب از وظایف و رسالت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است؛ چرا که انقلاب یک حرکت رو به جلو است و موانعی دارد که باید رفع شود.

این مسئول با اشاره به اینکه باید مراقب بود انقلاب از مسیر اصلی خود منحرف نشود، افزود: این مهم جز با پشتوانه مردم محقق نمی‌شود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز در سپاه، «دکترین رفتار سیاسی سپاه» را داریم، گفت: دکترین رفتار سیاسی سپاه، مهم‌ترین سند بالادستی است که کیفیت رفتار سیاسی سپاه و پاسداران را تعیین کرده و رفتار سپاه را قاعده‌مند می‌کنند.

جوانی ادامه داد: بر این اساس، رفتار سیاسی مطلوب سپاه پاسداران برآمده و برآیندی از ملاحظات شرعی، سازمانی و اجتماعی است؛ زیرا سپاه هم هویت اسلامی - انقلابی دارد، هم هویت مردمی (اجتماعی) دارد و برآمده از متن توده‌های مردم است و در هرگونه رفتاری باید همراه، همگام و پشتیبان مردم باشد و هم باید در چارچوب مقررات قانونی و سازمانی خود رفتار کند که این مهم، کمک به تقویت نیرو‌های جبهه انقلاب است.

وی با اشاره به ویژگی نیرو‌های جبهه انقلاب، بیان کرد: نیرو‌های انقلاب کسانی هستند که به امام و رهبر حکیم انقلاب وفادار هستند، قانون و اصل ولایت‌فقیه را قبول داشته و همه تلاش‌شان تحقق آرمان‌های انقلاب است، یادآور شد: دشمنان برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی به صورت جبهه‌ای عمل می‌کنند که نیرو‌های انقلاب نیز باید متقابلاً به همین شکل و هم‌افزا رفتار کنند؛ چرا که این امر سبب هم‌فکری، هدفمند و متحد عمل کردن می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه در کنار بحث نقش‌آفرینی سپاه بر اساس رسالتش در راستای کمک به هم‌سو و هم‌جهت و نیز هم‌افزا شدن یکی از نکات این است که این جبهه منسجم در هر مقطعی چه کاری باید انجام دهد، افزود: همه این فعالیت‌های متفرقه و کوچک در جای خود ارزشمند است، اما به تنهایی نتیجه‌بخش نخواهد بود و باید به صورت جبهه‌ای فعالیت کرد؛ چرا که جبهه انقلاب در مقابل جبهه استکبار قرار دارد.

جوانی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری است، اذعان کرد: آنچه که در موضوع جهاد تبیین حائز اهمیت است، عملی کردن هم‌افزایی و هدف‌گذاری است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در این جنگ شناختی و ترکیبی دشمنان ما به دلیل مایوس شدن در برخی حوزه‌ها در جنگ شناختی تمرکز پیدا کرده و لحظه به لحظه در حال رصد جامعه هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان حیات خود را در نابودی انقلاب اسلامی می‌دانند که باید با عنایت خداوند متعال پرچم این انقلاب به دست حضرت، ولی عصر (عج) برسد، تصریح کرد: دشمنان حیات قلدرمابانه و زورگویانه خود را در نابودی انقلاب اسلامی می‌دانند و در این راستا تلاش می‌کنند، لذا به طور مداوم در حال توطئه علیه انقلاب اسلامی هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه امروز دشمن احساس می‌کند که انقلاب اسلامی از مخاطرات عبور کرده، بنابراین بر جنگ شناختی تمرکز کرده است، خاطرنشان کرد: راهبرد اصلی مبارزه با جنگ شناختی دشمن، جهاد تبیین است.

جوانی با اشاره به اینکه تمرکز دشمن در جنگ شناختی بر مبنای تحریف، دروغ و جعل است، ادامه داد: دشمن با این جعل و فریب در صدد تصرف و تحریف انقلاب بوده و با اندیشه‌سازی جعلی سعی در ایجاد فاصله در بین مردم که سرمایه اصلی نظام هستند، با خود نظام دارد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که تحریف و جعل مسائل دینی سبب ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود، گفت: جنگ شناختی دشمن را باید جدی گرفت؛ چرا که جبهه مقابل انقلاب تمرکز کرده که با تصویرسازی غلط هر آنچه که مربوط به انقلاب و نظام است را منفی و وارونه جلوه دهد.

جوانی با اشاره به اینکه جبهه نیروی انقلاب برای عملی کردن جهاد تبیین باید از دفاع‌مقدس الگو بگیرند، بیان کرد: با توجه به آیه ۸۸ سوره حج «و جاهدوا فی الله حق جهاده ...» یکی از کار‌هایی که برای ادا کردن حق جهاد باید انجام دهیم، مردمی کردن جهاد تبیین است که دفاع‌مقدس در این زمینه الگوی مناسبی است.

این مسئول با اشاره به چگونگی مردمی کردن جهاد تبیین، افزود: با عملی کردن جهاد باید دشمن، نقشه دشمن و جنگ شناختی دشمن را شناخت و در مقابل آن گردان و یگان آماده کرد.

جوانی با اشاره به اینکه دشمن در جنگ شناختی تلاش می‌کند تا دشمن را دوست و دوست را دشمن جلوه دهد، یادآور شد: پیروی از ولایت‌فقیه و رهبری و نیز استفاده از ظرفیت دانشگاهی، رسانه، مدارس، مساجد و حوزه‌های علمیه و نیز ایجاد فضای گفتگو با اشراف کامل به مسائل روز و اطلاعات دقیق سبب تحقق جهاد تبیین در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه اشراف به روند حرکت انقلاب اسلامی و دستاوردها، آشنایی با مشکلات و مسائل جامعه، شناخت کامل دشمن از ویژگی‌های جهادگران تبیین است، تاکید کرد: امروز جهادگران و بسیجیان باید همانند حضرت زینب (س) که تبیین‌گر پیام عاشورا در جامعه بودند، با جرات و شجاعت به انسجام بیشتر جبهه انقلاب برای جهاد تبیین کمک موثر داشته باشند؛ چرا که مردمی کردن این جهاد مهم‌ترین نکته آن است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه ما از مخاطرات عبور کردیم و شکوفایی و اقتدار اقتصادی در پیش روی ما قرار دارد، تصریح کرد: تصویرسازی و تبیین درست با بیان حقایق و واقعیت‌ها سبب ایجاد حس اعتماد و امید در جامعه می‌شود.

جوانی با بیان اینکه دشمن با به راه انداختن جنگ شناختی به دنبال کاهش سرمایه اجتماعی در جامعه است، خاطرنشان کرد: با مردم پایه و هدفمند کردن جهاد تبیین و با اخلاق حسنه می‌توان توطئه دشمنان را خنثی کرده و به این مهم عینیت بخشید.

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید