کد خبر: 658159
تاریخ انتشار :

در جلسه علی باقری در مجلس چه گذشت؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور معاون سیاسی وزارت خارجه در جلسه دیروز (یکشنبه، ۲ مرداد) این کمیسیون، گفت که باقری با اشاره به سفر بایدن رییس جمهور آمریکا به منطقه، سناریوهای احتمالی درباره این سفر را تشریح و اشاره کرد که این سفر در دستیابی به احکامش ناکام مانده و اهداف پیش بینی شده برای آن تحقق پیدا نکرده است.

در جلسه علی باقری در مجلس چه گذشت؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: جلسه امروز  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور ۶ حقوقدان معرفی شده توسط رییس قوه قضائیه جهت تصدی ۳ کرسی حقوقدان شورای نگهبان تشکیل شد؛ آنها ضمن معرفی سوابق تحصیلی و کاری شان به ارائه برنامه هایشان برای عضویت در شورای نگهبان پرداختند.

وی ادامه داد: ادامه جلسه با حضور آقای باقری معاون سیاسی وزارت خارجه تشکیل شد که ایشان گزارشی از آخرین تحولات سیاسی بین المللی و اقدامات دستگاه سیاست خارجی ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: آقای باقری به تفصیل ابعاد بحران اوکراین و پیامدهای آن بر تحولات بین المللی و منطقه ای را توضیح داد. همچنین با اشاره به سفر بایدن رییس جمهور آمریکا به منطقه، سناریوهای احتمالی درباره این سفر را تشریح و اشاره کرد که این سفر در دستیابی به احکامش ناکام مانده و اهداف پیش بینی شده برای آن تحقق پیدا نکرده است.

عمویی ادامه داد: آقای باقری در تشریح اقدامات صورت گرفته در دستگاه سیاست خارجی در سال گذشته، به موضوع پیگیری های صورت گرفته برای عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری های شانگهای و بریکس پلاس اشاره کرد که جزو اقدامات قابل توجه سیاست خارجی در سال گذشته بود.

وی گفت که باقری با اشاره به رویکرد پایدارسازی روابط اقتصادی کشورمان با کشورهای مختلف، تاکید داشت که تثبیت جایگاه ایران در کریدورهای بین المللی یکی از موضوعات هدف گذاری شده در وزارت خارجه بوده و ایران باید نقش خود را در سوآپ انرژی در منطقه تقویت کند.

دیدگاه تان را بنویسید