کد خبر: 658492
تاریخ انتشار :

وزیر کشور: تجهیزات مورد نیاز برای کنترل سیل یزد در راه است

وزیر کشور گفت: تجهیزاتی از سوی وزارت نیرو و استان‌ها برای کنترل سیل در راه استان یزد است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، احمد وحیدی روز جمعه در جریان بازدید و بررسی اوضاع سیل در یزد افزود: بارندگی اخیر در این استان به هیچ وجه قابل پیش بینی نبود چرا که بارندگی معمول در یزد ۴۵ میلی متر است اما هم‌اکنون ۷۵ میلی متر بارید که از میانگین بارندگی سال بالاتر بود.

وی با اشاره به اقدامات خوب کنترل سیل در استان ادامه داد: یزد نیاز به کمک‌های بیشتری دارد و بر این اساس به یزد آمده ام تا کمک رسانی صورت گیرد؛ آبگرفتگی هایی هم در سطح شهر وجود دارد که امکانات بسیار خوبی در راه است.

وزیر کشور ادامه داد: هم‌اکنون در سیل بند چهار هستیم تا به بررسی سیل بندها بپردازیم که البته مشکل خاصی ندارند، ولی می‌خواهیم خیال ما نسبت به سیل بندها در پرتو بارندگی‌های احتمالی راحت باشد.

وحیدی از تقویت سیل بندها خبر داد و تصریح کرد: به جز یک شهروند که در بافت قدیمی قرار داشت و منزل به دلیل عدم استحکام تخریب شد و جان خود را از دست داد، تلفات دیگری نداشتیم و در شهرهای دیگر استان هم سیل به خوبی مدیریت شده است.

وزیر کشور افزود: مردم از حضور در محل‌های سیل گیر به شدت خودداری کنند تا دستگاه‌ها بتوانند مدیریت کافی و لازم را داشته باشند.

وحیدی اظهار کرد: کنترل ورود آب به داخل شهر یزد، جلوگیری از خروج آب از دیگر مسیرهای سیل بند و سرعت بخشیدن به تخلیه آب از داخل شهر از اهمیت فراوانی برخوردار است.

بارش شدید باران و جاری شدن سیل بامداد روز جمعه در استان یزد موجب آبگرفتگی شدید معابر شهری، مسدود شدن برخی راههای مواصلاتی، تخلیه برخی روستاها ، تخلیه بافت تاریخی شهر یزد و بروز خسارت به تاسیسات زیربنایی این استان شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید