کد خبر: 658964
تاریخ انتشار :

مسخره شدن هالک ایرانی از سوی مجری معروف | حرف های زشت مجری، عصبانیت هالک را برانگیخت

مجری سعید اکبری در برنامه صدا و سیما به هالک ایرانی کنایه می زند و می گوید فیلم مبارزه را به عنوان فیلم کمدی برای اسکار بفرستید.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

هالک ایرانی لقب سجاد غریبی است. هالک ایرانی چهره مشهور اینستاگرامی است. هالک ایرانی در نخستین مبارزه واقعی خود مقابل حریف قزاقی خود باخت. هالک ایرانی در کمتر از 3 دقیقه باخت. هالک ایرانی مایه آبروریزی ملت ایران شد. 

این چهره مشهور در فضای مجازی که تصاویر متعددی از خود در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده همواره مدعی بوده که در ورزش پاورلیفتینگ یا وزنه‌برداری قدرتی فعالیت داشته و آمادگی انجام مبارزه درون رینگ را دارد. با این حال بسیاری از کارشناسان گفته بودند که تصاویر منتشر شده از او همگی فوتوشاپی بوده‌اند و با ادیت‌های فراوان از سوی غریبی و برای فریب مخاطبان ارائه می‌شوند. 

آقای غریبی یکشنبه شب در نخستین مسابقه واقعی خود در برابر یک رقیب آماتور قزاق به روی رینگ رفت. هالک ایرانی در حدود ۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه‌ای که توانست در مقابل حریف نه چندان قدرتمند خود دوام بیاورد، مدام در حال فرار از دست رقیب بود. در نهایت اما جومانوف آلمات باخیتوویچ با ضربات خود غریبی را ناک اوت کرد و مسابقه بسیار زودتر از حد انتظار به پایان رسید. 

در طول همین زمان اندک هم، یک بار سجاد غریبی به دلیل آسیب‌دیدگی تقاضای وقت استراحت کرد و چند ثانیه‌ای از زمان مبارزه نیز اینگونه سپری شد. 

غریبی که ۱۴۰ کیلوگرم وزن دارد در برابر رقیب قزاق ۹۰ کیلوگرمی خود حرف چندانی برای گفتن نداشت و شکست او کار دشواری برای باخیتوویچ به شمار نمی‌رفت. 

در لحظه ورود غریبی به رینگ به درخواست او، موسیقی و نوای مداحی از محمود کریمی، از مداحان با نفوذ در جمهوری اسلامی پخش شد که احتمالا به دلیل همزمانی این مبارزه با آغاز ماه محرم بوده است. 

این چهره مشهور و جنجالی ایسنتاگرامی پیشتر مدعی شده بود که توانایی مبارزه با مارتین فورد، بدنساز مشهور بریتانیایی را دارد و حتی هماهنگی‌ها برای برگزاری این مسابقه نیز انجام شده بود اما فورد پس از مشاهده غریبی از نزدیک از انجام این مبارزه انصراف داد و رقیب خود را ضعیف‌تر از آن دانست که بخواهد به خاطرش وارد رینگ شود. 

کاربران فارسی زبان در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های گسترده‌ای به نمایش کوتاه‌مدت هالک ایرانی نشان دادند و عموما او را به دلیل این شکست سنگین به تمسخر گرفتند. همچنین بسیاری دیگر از کاربران با اشاره به تصاویر غلو شده از او در اینستاگرام بار دیگر مسئله ویدیوهای ادیت شده و عکس‌های فوتوشاپی این چهره مشهور اینستاگرامی را یادآور شدند.

افشین خماند ـ روزنامه‌نگار ورزشی ـ از آن دسته افرادی است که برای ماجرای سجاد غریبی، نگاه دوم را برمی‌گزیند.

او در این زمینه می نویسد: «در یکی از قسمت‌های سریال «بلک میرور»، به نام ۱۵ میلیون امتیاز، بینگ با شیشه تکه شده، در مقابل داوران تهدید می‌کند که خودش را می‌کشد تا از نظام سرمایه‌داری که مبتنی بر کسب درآمد از نمایش است انتقام بگیرد، اما داوران همان نظام این نمایش را بر همه زیبایی‌های دیگران ترجیح می‌دهند و او برای نمایش عصیان انتخاب می‌شود و اینگونه عصیان هم نمایشی می‌شود، در تمدنی، در فرهنگی که به تعبیر یوسا همه آن نمایشی شده است.»

خماند با تاکید بر اینکه «سجاد غریبی برای باختن انتخاب شده است»، در توضیح این اظهار نظر آورده است: «چون مردم خسته از نمایش، له شدن نمایش فوتوشاپی را می‌خواهند، پس صنعت نمایش، همین نمایش را به آنها هدیه می‌دهد. وگرنه هر کسی که او را ببیند، حتی در آن غافلگیر شدن‌های کری‌های وزن کشی، جنس کلماتی را به کار می‌برد، نحوه ایستادنش، نوع ضربه زدن‌هایش، نوع کتک خوردنش همه نشان می‌دهد که او در عمرش، حتی به اندازه یک دعوا در زنگ آبخوری مدرسه هم شر نیست.

او بچه مثبتی است که فکر می‌کند به وسیله از هم باز کردن دست‌هایش و کشیدن قدش با نرم افزار خفن می‌شود. همین خوش‌خیالی کودکانه او را اسباب خنده دیگران کرده است.

او باخت و همه از این باخت، راضی هستند؛ چون فکر می‌کنند از محتواهای فیک و نمایشی دارند انتقام می‌گیرند. این هنر صنعت نمایش است که حتی نمایش همین را هم می‌تواند به ما بفروشد.

آیا او باز مبارزه خواهد کرد، باز خواهد باخت و ما باز خوشحال خواهیم شد؟

تجربه نشان می‌دهد تا وقتی نمایشی خریدار دارد روی پرده می‌رود، فقط وقتی سپیده بزند نمایش تمام است. مثل چراغ‌های روشن سینما که پایان نمایش را اعلام می‌کنند و ما را از راهروهای تنگ به سوی زندگی واقعی روانه می‌کنند.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها