کد خبر: 660199
تاریخ انتشار :

هشدار معاون وزیر دفاع: از رگ گردن به دشمن نزدیک‌تریم

معاون منابع انسانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز از رگ گردن به دشمن نزدیک تر هستیم و قادر هستیم دست متجاوز هر زیاده خواهی را مقتدرانه قطع کنیم.

هشدار معاون وزیر دفاع: از رگ گردن به دشمن نزدیک‌تریم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

امیر سرتیپ سعید صادقی گوغری روز جمعه به مناسبت ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی در سخنانی در جمع مردم اهواز با تشریح توان و اقتدار صنعت دفاعی ایران در گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: خوزستان نامی به بلندای تاریخ دارد و این مردم در حمایت از این مرز و بوم سنگ تمام گذاشتند و در دوران جنگ تحمیلی دشمن نتوانست حتی یک وجب از این خاک را به کمک شما غیور مردان از ایران جدا کند.

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان داشت: خوزستان عزیز در شرایط حساس مختلف و در طول دوران دفاع مقدس، اکنون و همیشه، پشتیبان ولایت فقیه و نظام اسلامی بوده و هست و این وفاداری را باید ستود.

صادقی گوغری با بیان اینکه انقلاب اسلامی را باید سرآغاز تحولات بزرگ و بنیادین در ایران، منطقه، جهان اسلام و عرصه بین الملل دانست اظهار داشت: برای درک واقعیت‌های انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند آن و پیشرفت‌های حیرت آور صنعت دفاعی جمهوری اسلامی باید، حقایق و اقتدار صنعت دفاعی کشور و نیروهای مسلح ما برای مردم تشریح شود.

وی گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران از نظر قدرت دفاعی و دستاوردهای نظامی در سطح بازدارندگی قرار دارد و پیشرفت‌های کشور به ویژه در عرصه صنایع دفاعی از زمین و هوا و دریا، عرصه را فراتر نهاده است.

وی بیان داشت: در ۴۰ سال گذشته مردم ایران با تبعیت محض از ولایت فقیه و فرماندهی معظم کل قوا توانسته اند به پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌های مختلف دست پیدا کنند و از گردنه‌های دشوار فشارهای اقتصادی، جنگ تحمیلی، تحریم‌های اقتصادی، ترور دانشمندان، فشارهای سیاسی و نظامی، مقتدرانه و مستحکم، عبور کرده و صلابت خود را به جهان عرضه داشته و در قامت یک ابرقدرت جدید منطقه‌ای، سیاست‌های اصولی خودرا به دنیا دیکته کند.

معاون منابع انسانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه گفت: موقعیت جغرافیایی ایران، توجه قدرت‌های استکباری را به خود جلب می‌کند و این مزیت، برنامه ریزی اصولی مطابق با شدت تهدیدات دشمنان را می‌طلبد که وزارت دفاع با توجه به مأموریت و وظایف خود، با درک و برنامه ریزی دقیق، نقش بسزایی در شناسایی و خنثی سازی تهدیدات دشمنان ایفا می‌کند.

وی بیان داشت: در برنامه‌های وزیر دفاع که تقدیم مجلس شورای اسلامی شد برخورداری از دفاع اطمینان بخش از مهم‌ترین الزامات منافع ملی کشور تبیین شد و ارتقای اولویت‌های دفاع راهبردی کشور در حوزه‌های موشکی، هوایی، دریایی و پهپادی به عنوان اولویت‌های دیگر برنامه بودکه تحقق بخش عمده‌ای از این برنامه‌ها، عامل مؤثری در یاس و ناامیدی دشمنان بوده است.

امیر سرتیپ صادقی گوغری در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: امروز صنایع موشکی و پهپادی صنایع دفاعی کشور به قابلیت‌هایی رسیده است که موجبات یاس و ذلت دشمنان نظام و انقلاب را فراهم ساخته است، و تفاوت عمده‌ای بین موشک‌هایی که خود مان ساخته ایم و کشورهایی که موشک‌های چند میلیاردی دلاری تولیدی دشمنان را استفاده می‌کنند گواه ویژه ای بر این امر است.

وی گفت: برد موشک با شعاع بیش از ۱۸۰۰ کیلومتر برای مقابله با تهدیدات دشمنان ما کافی است، ونیازی به افزایش برد آن نداریم و بجای افزایش برد، دقت، سرعت و افزایش قدرت تخریب در دستور کار بوده که به توفیقات ویژه ای در این راستا دست پیدا کرده ایم و نقطه زن بودن موشک‌های تولیدی در صدها کیلو متر و دور دست‌ها از این توفیقات است که فعلاً برای ما کفایت می‌کند.

امیر سرتیپ صادقی گوغری بیان داشت: نامگذاری ۳۱ مرداد به عنوان روز صنعت دفاعی که از برکات و تدابیر مقام معظم رهبری است یادآور این نکته است که ایران اسلامی در سایه شدیدترین و ظالمانه ترین تحریم‌ها و تهدیدات دشمنان قادر است با اقتداراز سرزمین و کبان خود دفاع کند و مستحکم دفاع خواهد کرد و امروز از رگ گردن به دشمن نزدیک تر هستیم و دست متجاوز هر زیاده خواهی را مقتدرانه قطع خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: به عنوان کشوری مستقل و مقتدر، حاضر به مذاکره در حوزه توان تدافعی خود بویژه در حوزه موشکی نیستیم و نخواهیم بود و با قدرت، توانایی‌های خود را روز به روز ارتقا بخشیده و پبگیری خواهیم کرد و امید داریم که در مقطع کنونی و گام دوم انقلاب اسلامی وزارت دفاع به عنوان نهادی پویا، نخبه گرا، هدفمند، پیشتاز در عرصه صنعت دفاعی و با حرکتی پرشتاب بتواند در قله‌های بلند علوم و فناوری و پیشرفت نظامی گام‌های بلند تری بردارد و ضمن اینکه آماده ایم تا سرریز توان دفاعی خود را در حمایت از صنعت و تولید کشور بکار گیریم در این راه حمایت ویژه همگان را نیز انتظار داریم.

منبع: مهر

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها