کد خبر: 660866
تاریخ انتشار :

یوسفیان ملا : توافق کنونی از برجام قبلی بالاتر است

عزت الله یوسفیان ملا گفت: توافق امروز بالاتر از برجام قبل است زیرا ضمانت اجراهای بهتری دارد و اجرای تعهدات گام به گام و دارای زمان بندی است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سایت فردا نوشت: وضعیت برجام هنوز مبهم است و گرچه گفته می شود که راه بسیار اندکی تا امضای توافق نهایی باقی است اما همچنان ابهاماتی در روند امور وجود دارد.

عزت الله یوسفیان ملا، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «فردا» گفت: «متأسفانه آقای گروسی  با اقداماتی که انجام می دهد شرایط را سخت کرده است. گروسی آژانس را ابزاری در اختیار اسرائیلی ها کرده است و هیچکس هم نمی پرسد اسرائیل که بمب اتم دارد چرا عضو آژانس نیست و به هیچکس هم پاسخ نمی دهد؟ اما اگر مسئله اقدامات گروسی را فاکتور بگیریم، در مجموع توافق در دسترس است و کار تمام شده است».

او ادامه داد: «اکنون گرچه سپاه از لیست تحریم ها خارج نشده است اما شرکت هایی که با قرارگاه خاتم که فعالیت اقتصادی دارد، کار کنند، مشمول تحریم قرار نمی گیرند که ه نوعی در عمل رفع تحریم از این بخش مهم سپاه است. اکنون مواردی در متن توافق وجود دارد که ایجاد مشکل نمی کند و فع می شود و من باور دارم این احتمال وجود دارد که کنگره هم کلیت برجام را تصویب کند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «توافق امروز بالاتر از برجام قبل است زیرا ضمانت اجراهای بهتری دارد و اجرای تعهدات گام به گام و دارای زمان بندی است».

یوسفیان ملا در پایان گفت: «درباره FATF هم باید بگویم که اگر فعلا آن را نپذیریم هم مشکلی به وجود نمی آید؛ یعنی اگر تحریم ها رفع شود و FATF را نپذیریم هم می توانیم مبادلات اقتصادی داشته باشیم چون قرار است شرکت ها و بانک ها بتوانند به راحتی با قرارگاه خاتم کار کنند و از طرفی وقتی گفته می شود تحریمی نیست بسیاری از شرکت ها تمایل به برقراری ارتباط با ایران خواهند داشت».

دیدگاه تان را بنویسید