کد خبر: 663365
تاریخ انتشار :

واکنش امام جمعه زاهدان به اتفاقات اخیر

امام جمعه زاهدان گفت: حادثه هفته گذشته، حادثه تلخی برای همه ما به ویژه برای جوانان و نوجوانان ما بود، دیدیم که آشوبگری چگونه نظم را بر هم می زند و چگونه این اتفاقات به ضرر استان ما که استانی محروم است رقم می خورد، استان ما بعنوان پایتخت وحدت اسلامی شناخته شده است باید تلاش کنیم این افتخار را از دست.

واکنش امام جمعه زاهدان به اتفاقات اخیر
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

امام جمعه زاهدان گفت: حادثه هفته گذشته، حادثه تلخی برای همه ما به ویژه برای جوانان و نوجوانان ما بود، دیدیم که آشوبگری چگونه نظم را بر هم می زند و چگونه این اتفاقات به ضرر استان ما که استانی محروم است رقم می خورد، استان ما بعنوان پایتخت وحدت اسلامی شناخته شده است باید تلاش کنیم این افتخار را از دست ندهیم.

آیت الله مصطفی محامی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای قدس زاهدان افزود: عدالت و انصاف، عقلانیت و تدبیر در بررسی جامع و منصفانه و احقاق حق همه، هم نیروهای امنیتی و هم مردم  باید در دستور کار قرار گیرد، باید برخورد بازدارنده صورت گیرد و هزینه تخلف سنگین باشد،  تبیین صحیح و اطلاع رسانی دقیق و صادقانه با رعایت انصاف باید صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: عدالت، انصاف، عقلانیت و تدبیر در بررسی جامع و منصفانه حادثه زاهدان و احقاق حق همه اعم از نیروهای امنیتی و مردم باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: باید برخورد بازدارنده صورت گیرد و هزینه تخلف سنگین باشد،ضمن اینکه تبیین صحیح و اطلاع رسانی دقیق و صادقانه با رعایت انصاف از این حادثه باید صورت گیرد.

امام جمعه زاهدان گفت: جمعه گذشته در زاهدان حوادث ناگواری رخ داد و همه ما را عزادار کرد و خسارتهای مادی و معنوی فراوانی را در پی داشت که مهمترین خسارتهای معنوی آن از دست دادن نیروهای امنیتی و فرزندان مردم بود که اگر سیره پیامبر (ص) الگوی ما باشد جامعه به اینجا نمی رسد.

آیت الله محامی با اشاره به حوادث تلخ هفته گذشته گفت: امنیت از ضرورتهای زندگی و مهم جامعه و خط قرمز نظام اسلامی است و همه ما اعم از نیروهای امنیتی که وظیفه ذاتیشان حفظ امنیت است و هم مردم در حفظ امنیت مسوولیم.

امام جمعه زاهدان گفت: ما باید با وحدت و انسجام دست در دست هم در مقابل دشمن ایستادگی کنیم و پاسخ محکم و قاطعی به دشمنی که در میان ما هست بدهیم.

آیت الله محامی افزود: جامعه اسلامی و مطلوب خداوند و پیغمبر اکرم(ص) جامعه ای است که سراسر محبت، دوستی و حاکمیت اخلاق اسلامی باشد به همین سبب پیامبر رحمت و مغفرت (ص) به هرچه که به این فضا کمک کند «امر» و از هر چه به این فضا صدمه بزند «نهی» کرده اند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: نرم خویی، فروتنی، خوش رفتاری و رفتار متواضعانه بدون تکبر و سبقت در فضیلتها از صفات مورد انتظار اولیا الله است، گفتن سخن حق ولو اینکه سخت باشد اگر این فضا در جامعه حاکم باشد یک زندگی آرام و شیرینی در مسیر دنیا و آخرت خواهیم داشت.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته وحدت و میلاد با سعادت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، گفت: پیامبر اکرم (ص) پیامبر رحمت و توحید است و همه عمر خود را در برافراشته شدن پرچم توحید و پایه ریزی تمدن اسلامی گذاشتند، تمدنی که تا قیامت ماندگار باشد و در این راه سختیهای زیادی را تحمل کرده و همواره بدنبال این بود که مسلمانان متحد باشند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها