کد خبر: 663581
تاریخ انتشار :

آقازاده:

بی‌بی‌سی و اینترنشنال صحنه‌گردانان اصلی اغتشاشات اخیر بودند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در ناآرامی‌های اخیر دو شبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال از همان روزهای اول با انتشار اخبار ضد و نقیض و کذب، خود را به عنوان صحنه‌گردانان اصلی اغتشاشات مطرح کردند.

بی‌بی‌سی و اینترنشنال صحنه‌گردانان اصلی اغتشاشات اخیر بودند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

علی آقازاده دافساری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لیدری اغتشاشات اخیر توسط رسانه‌های وابسته به رژیم سعودی و دولت انگلیس گفت: شاید این انتظار که رسانه‌های وابسته به عربستان و انگلیس بخواهند خباثت‌شان علیه منافع کشورهای اسلامی و محور مقاومت را کنار بگذارند، انتظار غیرمنطقی باشد.  

وی خاطرنشان کرد: سابقه خباثت انگلیش مشخص است و آل سعود نیز در سالهای اخیر در یک سنگر با آمریکا و رژیم صهیونیستی در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری علیه منافع محور مقاومت دست به اقدامات خرابکارانه زده است، از جمله  در ناآرامی‌های اخیر که دو شبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال از همان روزهای اول با انتشار اخبار ضد و نقیض و کذب، خود  را به عنوان صحنه‌گردانان اصلی اغتشاشات مطرح کردند. 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اخیراً آموزش ساخت تجهیزات آتش‌زا و انفجاری در شبکه‌های فارسی‌زبان لندن‌نشین پخش شده و رسماً اغتشاش‌گران در صحنه را به اقدامات خشونت‌آمیز علیه نیروهای حافظ امنیت تشویق و ترغیب کرده‌اند، گفت:  البته  این اقدامات شکل ظاهری ماجرا است چرا که با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توان به نحوه ساخت وسایل آتش‌زا دسترسی داشت؛ مسئله  اصلی این است که بر اساس گزارش‌ دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی تاکنون حجم زیادی از سلاح‌های مختلف که توسط همین کشورهای متخاصم در اختیار اغتشاش‌گران گذاشته شده، از این افراد ثبت و ضبط شده است. 

آقازاده ادامه داد: علاوه بر این گروهک‌های ضدانقلاب توسط همین کشورها به پشت مرزهای جمهوری اسلامی گسیل شده‌اند تا با ایجاد اقدامات تخریبی در کشور امنیت پایدار در ایران را دچار اخلال کنند. 

وی با تاکید بر اینکه بر اساس نص صریح منشور سازمان ملل متحد هیچ کشوری حق تعدی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها  را ندارد، عنوان کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با دقت تحرکات تهدیدی اعم از تهدیدات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دشمنان را رصد و از طرق مختلف پیگیر برخورد با اقدامات خرابکارانه کشورهای متخاصم است.

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی گفت:  دستگاه دیپلماسی کشورمان نیز علاوه بر اینکه  سازمان‌های بین‌المللی را در جریان خباثت‌های دشمنان ایران قرار داده، به شکل مستقیم مراتب اعتراض دیپلماتیک خود را نسبت به اقدامات مخل امنیت رسانه‌های وابسته به رژیم سعودی و دولت انگلیس در دستور کار قرار داده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها