کد خبر: 664028
تاریخ انتشار :

اتمام حجت فرمانده سپاه با رژیم آل سعود: رسانه‌های خود را کنترل کنید

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به شیطنت‌های رسانه‌های وابسته به سعودی، به آل‌سعود هشدار داد و گفت: مراقب رفتارتان باشید و رسانه‌هایتان را کنترل کنید وگرنه دود آن به چشم شما خواهد رفت. ما با شما اتمام حجت می‌کنیم.

اتمام حجت فرمانده سپاه با رژیم آل سعود: رسانه‌های خود را کنترل کنید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز (دوشنبه 25 مهر)‌در رزمایش بزرگ اقتدار نیروی زمینی سپاه در منطقه ارس گفت: این رزمایش اقتدار که توسط نیروی زمینی قدرتمند ما طراحی و از امروز اجرای آن شروع شده است، برای آن است که نشان دهیم ما برای امنیت مردمانمان به آب و آتش می‌زنیم.

مشی ما با همه همسایگانمان دوستی و برادری است

وی افزود:‌ ایران سرزمین امن است و مرزهایش هم امن است. ما به همسایگانمان این پیام‌ها را داریم. مشی ما با همه همسایگانمان دوستی و برادری است و این اصل مشی و سیاست اصولی ماست، مادامی که همسایگان و یا دیگران نخواهند علیه ملت ایران توطئه یا دشمنی کند که در آن صورت مشی ما تغییر پیدا خواهد کرد.

تاکیدمان به همسایگان این است که از راه گفتگو مسائل را حل کنند

سلامی ادامه داد: تا زمانی که هر کشور و قدرتی با ما در تعامل و در همزیستی مسالمت‌آمیز، در تعامل صحیح سیاسی، اقتصادی و امنیتی است ما با او دوست و برادریم. اما دوست داریم همسایگان ما هم با همدیگر مسائلشان را از طریق روش‌های غیرتهاجم، غیرجنگی و غیرنظامی و از طریق تعامل سیاسی حل کنند چون ما در این منطقه صاحب منفعتیم و گاهی اگر تغییری در گوشه‌ای از این منطقه اتفاق بیفتد، قطعا منافع ملی ما به خطر می‌افتد که در آن صورت ما بی‌طرف نیستیم و ما از منافع حیاتی خود دفاع می‌کنیم. اما تاکیدمان به همسایگان این است که از راه گفتگو مسائل را حل کنند و به راهکارهای دیگری غیر از آن روی نیاورند. ما از مرزهایمان، منافعمان و امنیتمان دفاع می‌کنیم و این برای ما یک اصل است. خط قرمز ما آن است که چیزی تغییر نکند و همه چیز بر اساس حق حاکمیت و به رسمیت شناختن تمامیت ارضی کشورهای همسایه دیده شود. این برای ما مهم است. منطق سیاسی و روابط بین‌الملل و قواعد حقوقی هم همین را بیان می‌کند

آل‌سعود رسانه‌هایش را کنترل کند وگرنه دود آن به چشمش خواهد رفت

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه به رژیم آل‌سعود هشدار داد و گفت: یک سفارش به رژیم آل‌سعود دارم که با بنگاه‌های سخن‌پراکنی و رسانه‌هایی که فقط شیطنت ترویج می‌کنند و آشکارا به دنبال تحریک جوانان ما هستند، هشدار می‌دهم مراقب رفتارتان باشید و این رسانه‌ها را کنترل کنید وگرنه دود آن به چشم شما خواهد رفت. ما با شما اتمام حجت می‌کنیم. شما از طریق این رسانه‌ها در امور داخلی ما وارد شده‌اید ولی بدانید آسیب‌پذیرید. ما به شما گفتیم مراقب باشید.

مرحله اصلی رزمایش اقتدار سپاه از صبح امروز (دوشنبه 25 مهر)‌ با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار عباس نیلفروشان معاونت کل عملیات سپاه پاسداران، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه ارس آغاز شد.‌

این رزمایش با محوریت قرارگاه عاشورا نیروی زمینی سپاه و در استان‌های اردبیل و آذربایجان‌شرقی و به مدت سه روز انجام می‌شود و قرار است در این رزمایش برای نخستین بار عملیات نصب پل شناور بر روی رودخانه ارس جهت تردد ادوات و تجهیزات نظامی انجام شود.

عملیات‌هایی از قبیل هِلی‌بُرن، چتربازی، تاخت شبانه، رزمی بالگردها، پهپادهای رزمی و انتحاری، کنترل جاده‌های مواصلاتی، تصرف ارتفاعات و تخریب هجومی جزو سایر برنامه‌های رسته‌های تخصصی نیروی زمینی سپاه در رزمایش اقتدار نیروی زمینی سپاه است.

به گفته فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، پیام این رزمایش برای کشورهای همسایه پیام صلح و دوستی و همچنین تحکیم امنیت پایدار بوده و برای دشمنان آن است که نیروی زمینی سپاه در کنار سایر نیروهای مسلح آماده دفاع از مرزهای کشور بوده و هرگونه تهدید را قاطعانه پاسخ می‌دهد. 

یکی از نکات رزمایش اقتدار نیروی زمینی سپاه در استان‌های آذربایجان شرقی و‌ اردبیل، اجرای سناریوهای ترکیبیِ دفاعی و امنیتی برای اولین بار در رزمایش‌های نیروی زمینی سپاه است.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها