کد خبر: 664662
تاریخ انتشار :

رئیسی: ایران همواره دوست روزهای سخت همسایگان خود بوده است

رئیس جمهور در مراسم دریافت استوار نامه سفیر جدید کویت تاکید کرد: مسیر برادری و توسعه همکاری های منطقه ای دستور کار اصلی سیاست خارجی ایران در منطقه است و کارشکنی دشمنان خللی در این روند نخواهد داشت.

رئیسی: ایران همواره دوست روزهای سخت همسایگان خود بوده است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در مراسم دریافت استوارنامه «بدر عبدالله المنیخ» سفیر جدید کویت، روابط جمهوری اسلامی ایران با کویت را عمیق و متکی به اعتقادات و فرهنگ دو کشور دانست و افزود: ظرفیت‌های موجود در ایران و کویت این امکان را فراهم می کند که دو کشور همکاری‌های اقتصادی و روابط تجاری خود را تا چندین برابر سطح فعلی افزایش دهند.

رئیس جمهور با یادآوری این نکته که جمهوری اسلامی ایران همواره دوست روزهای سخت همسایگان خود بوده، گفتگو میان همسایگان و ارتقای همکاری کشورهای منطقه را موثرترین راه حل مشکلات دانست و تصریح کرد: دخالت بیگانگان در مسائل منطقه نه تنها مشکلی را حل نکرده، بلکه همواره باعث بروز مشکلات بوده است.

رئیس جمهور در همین راستا تاکید کرد: هر چند اعتماد سازی در روابط دو جانبه نقطه آغاز همکاری های منطقه‌ای همه جانبه است، اما دشمنان که نتوانستند در اراده ایجاد شده بین دولتهای منطقه برای تعامل موثر خللی وارد کنند، تلاش می‌کنند با ترفندهای فریبکارانه در مسیر توسعه و تحکیم همکاری های منطقه ای مانع تراشی کنند که موفق نخواهند شد.

«بدر عبدالله المنیخ» سفیر جدید کویت نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام‌ها و تهیّات امیر و ولیعهد کویت به آیت‌الله رئیسی گفت که با ماموریت تحکیم بیشتر روابط ایران و کویت به تهران آمده است و قصد دارد چشم‌انداز و افق گسترده‌تری در روابط دو کشور بگشاید.

سفیر جدید کویت با بیان اینکه دولت متبوعش ضمن استقبال از سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی تعامل بر پایه گفتگو، براین باور است که راهکار صحیح رفع چالش‌های موجود در منطقه و نیز ارتقای سطح همکاری‌های منطقه‌ای گفتگو است.

سفیر جدید کویت همچنین از رویکرد رئیس جمهوری اسلامی ایران در اولویت دادن به گفتگو و تعامل با کشورهای منطقه قدردانی کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها