کد خبر: 665136
تاریخ انتشار :

قوه قضاییه: آزادی بیش از ۹۰ درصد بازداشتی‌های حوادث اخیر

ایسنا/ معاون اول قوه قضاییه گفت: بیش از ۹۰ درصد کسانی که در حوادث اخیر دستگیر شدند بعد از ۲۴ ساعت آزاد شدند.

قوه قضاییه: آزادی بیش از ۹۰ درصد بازداشتی‌های حوادث اخیر
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق در حاشیه همایش بسیجیان قوه قضاییه و وزارت دادگستری درباره حادثه تروریستی شیراز  و دستگیری عاملان آن در جمع خبرنگاران گفت:  برای عملیات این حادثه دونفر باهم آمده بودند که یک نفر وارد حرم شده بود و نفر  دیگر جدا شده بود که شاید همه کاره نفر دوم بود که دستگیر شد. بعد از دستگیری نفر دوم با اطلاعاتی که داد،  ۵ الی ۶ نفر در این خصوص که  مطلع بودند  دستگیر شدند  و  تحقیقات ادامه دارد.

وی در پاسخ به این سوال که در اغتشاشات اخیر چند نفر دستگیر شدند؟ گفت:  اطلاعی ندارم ولی بیش از ۹۰ درصد کسانی هم که دستگیر شدند بعد از ۲۴ ساعت آزاد شدند.

وی افزود: کسانی که به صورت مسلح در ناآرامی های اخیر دستگیر شدند، جلسات محاکمه آن ها به صورت علنی منتشر و اطلاع رسانی می شود.

معاون اول قوه قضاییه در ادامه با با بیان اینکه یکی از پرسش‌های مردم از ما این است که با مفسدان و اختلاس گران چه کرده‌ایم؟ گفت: بسیاری از مطالب را نمی توانیم بگوییم، گاهی اوقات فردی را دستگیر می کنیم و در همان روز نخست با یک مصاحبه فردی که مسئولیتی هم ندارد، حکم اعدام او در اذهان عمومی صادر می شود. اما با بررسی پرونده میبینیم که  هیچ مستنداتی وجود ندارد  و فرض کنید پس از مدتی مجازات  ۱۰ سال زندان برای این فرد صادر می شود و  مردم با این حکم قانع نمی شوند لذا  با انتشار خبر نادرست مردم دچار تشکیک می شوند.

وی درباره سامانه هوشمند ارجاع  گفت: دیروز جلسه ای با متولیان امر داشتیم و براساس اطلاعاتی که از  دادگستری ها داشتیم و  اقداماتی  که  انجام دادیم به صورت نمونه در دو استان آن را پیاده و اجرایی کردیم و تصمیم داریم در کل دادگستری‌ها آن را انجام دهیم و  دیگر با این سامانه یک پرونده که بلاارجاع مانده باشد نداریم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها