کد خبر: 665647
تاریخ انتشار :

معاون استاندار همدان: دانش آموزی در بازداشت به سر نمی‌برد

ایرنا: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان تاکید کرد که دانش آموزی از این استان در بازداشت به سر نمی برد و حتی پرونده انضباطی هم برای هیچ کدام تشکیل نشده و کلاس های درس با قوت و جدیت و در کمال امنیت و آرامش در حال برگزاری است.

معاون استاندار همدان: دانش آموزی در بازداشت به سر نمی‌برد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حسن رضانیا در پاسخ به این سئوال که آیا دانشجویی در استان همدان نیز در بازداشت هست ، تصریح کرد که تنها برای شمار معدودی از دانشجویان که در اغتشاشات و آشوب های اخیر حضور می یافتند و یا در تجمع های اعتراضی شرکت داشتند برای آنها پرونده انضباطی در خود مراکز دانشگاهی تشکیل شده است و مسئولان هم با دقت در حال ارزیابی و بررسی این پرونده ها هستند.

وی یادآور شد: تحرکات و تلاش شبکه رسانه ای دشمن برای به میدان آوردن جوانان و نوجوان به ویژه دانش آموزان و دانشجویان که هدف و راهبرد اصلی آن بوده نیز تاکنون ناقص مانده است و ملت و نسل جوان نه تنها به خواسته آنها پاسخ مثبت ندادند بلکه بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب به دهن آنها زدند.

رضانیا تصریح کرد: البته باید اذعان کرد که تعداد معدودی از دانشجویان تحریک شدند و تحت تاثیر حرکت های شبکه های معناد قرار گرفتند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان تصریح کرد: بر این اساس برای افرادی که نقش لیدر و محوری داشتند بنا به ماموریت و رسالت کمیته انضباطی دانشگاه ها در این کمیته برای آنها پرونده تشکیل و در حال رسیدگی و بررسی به این پرونده ها هستند که تاکنون احکامی صادر نشده است.

رضانیا تاکید کرد: پس از گفت و گو و مصاحبه با دانشجویانی که تحت تاثیر فضای هیجانی و تحریکات قرار گرفتند آنها از این اقدام خود ابراز ندامت کرده و خواستار بازگشت به آغوش نظام را دارند.

آغوش نظام بر روی معترضان نادم باز است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با بیان اینکه آغوش نظام برای همه مردم در جای جای ایران اسلامی باز است، اظهار داشت: این کشور متعلق به همه مردم بوده و همه ایرانی ها صاحب کشور و نظام جمهوری اسلامی هستند.

رضانیا ادامه داد: حتی جوانانی که از روی ناآگاهی که تحت تاثیر تحرکات ورود کردند به این اعترض ها و اغتشاشات، اینها بچه های این کشور هستند و این مملکت متعلق به آنها است.

وی ادامه داد: آغوش کشور و نظام اسلامی برای هر آنکس که پشیمان و نادم باشد باز است و البته آن تعداد معدودی هم که نقش محوری در ناآرامی های اخیر داشتند بدانند که نظام اسلامی قاطعانه با آنها برخورد کرده و هیچگونه مدارا و مسامحه ای در این بخش نخواهیم داشت.

هدف دشمن تعطیل کردن مراکز آموزشی بود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: دانشگاه و آموزش و پرورش یکی از مراکز هدف معاندان و مخالفان نظام بود که با وجود فشار همه جانبه اما با همکاران مدیران آموزشی و مراکز علمی اجازه تعطیلی محل کسب علم و دانش داده نشد.

رضانیا تاکید کرد: هر چند دشمنان تعطیلی دانشگاه و مراکز آموزش را با جدیت دنبال می کردند اما هم اینک مراکز آموزشی فعالانه و بدون هیچگونه خدشه، خلل و توقف در کار آموزش و تربیت به وجود نیامد و این مراکز به حرکت رو به جلو و علمی کشور و استان ادامه دادند.

وی اضافه کرد: مسایل به جود آمده مانع از خدمات رسانی و حرکت رو با پیشرفت و توسعه استان نشده است و امروز عرصه کار، فعالیت تلاش با قوت در این استان ادامه دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: همدان روزهای اخیر میزبان شماری از گردشگران از کشورهای اروپایی بود که آنها پس از حضور در سطح شهر و بازدید از اماکن تفریحی، توریستی و تاریخی از وجود فضای امن حاکم در استان ابراز تعجب کردند.

رضانیا ادامه داد: بر اساس گفته آنها آنچه که در فضای مجازی و در تبلیغات دروغین شبکه های معاند درباره شرایط امنیتی ایران بیان و منعکس می شود با آنچه که در حقیقیت شاهد آن هستیم بسیار متفاوت است و هم اینک در همه جای ایران امنیت ، ثبات و آرامش حاکم شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها