کد خبر: 666583
تاریخ انتشار :

آیا مسی با شیطان معامله کرد؟

پس از شکست روز گذشته آرژانتین مقابل عربستان، بار دیگر قرارداد مسی با وزارت گردشگری عربستان به صدر اخبار بازگشت.

آیا مسی با شیطان معامله کرد؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مسی در سال گذشته بیش از 115 میلیون یورو درآمد داشت اما همکاری او با وزارت گردشگری عربستان، جنجالی‌ترین تحرک مالی این فوق ستاره دنیای فوتبال بود.

با این حال عربستان نفت خیز نیز می خواهد هشت سال دیگر میزبان جام جهانی باشد. با توجه به اینکه جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در آن قسمت از جهان احساس راحتی می کند، این نامزدی باید بسیار جدی گرفته شود.

و بهترین بازیکن فوتبال جهان می تواند خود را در تضاد منافع جالبی بیابد چرا که مسی اخیرا با وزارت گردشگری عربستان سعودی قرارداد اسپانسری امضا کرده و متعهد به ارتقای این کشور شده است.

البته جزییات خود قرارداد در دسترس نیست اما حدس زده می شود که ارزش آن حدود 30 میلیون یورو باشد. با توجه به بندهای محرمانه، مدت قرارداد مشخص نیست و همچنین مشخص نیست مسی چند بار به عربستان خواهد رفت.

طبق گزارش فوربس، مسی سال گذشته بیش از 115 میلیون یورو از طریق درآمدهای فوتبال و اسپانسرینگ به دست آورد و قطعاً معامله با سعودی ها بحث برانگیزترین توافق تجاری اوست.

نمایندگان وی نخواستند در مورد تضاد منافع احتمالی اظهار نظر کنند، زیرا او به عنوان "سفیر حسن نیت" یونیسف، کشوری را که درگیر جنگ یمن(که در آن 10000 کودک جان خود را از دست دادند) است را تبلیغ خواهد کرد. یونیسف نیز به پرسش های مطبوعاتی در این خصوص پاسخ نداد.

مشکل دیگر مربوط به میزبانی جام جهانی در هشت سال آینده است. یعنی به سختی می توان انتظار داشت که قرارداد مسی با سعودی ها ربطی به میزبانی آنها برای جام جهانی نداشته باشد.

از طرفی آرژانتینی ها خیلی از این اتفاق هیجان زده نمی شوند. در حالی که بخشی از روزنامه نگاران اروپایی از خود می پرسند "آیا مسی با شیطان معامله کرده است"، همانطور که برای مثال اتلتیک در این باره نوشته است، مهاجم PSG هنوز در سرزمین خود جایگاه خدایی را دارد که بسیار بسیار به ندرت مورد انتقاد قرار می گیرد.

جام جهانی 2026 در ایالات متحده آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار خواهد شد و میزبان جام جهانی 2030 در هفتاد و چهارمین کنگره فیفا در سال 2024 انتخاب خواهد شد. عربستان به عنوان یکی از رقبای میزبانی مشترک آرژانتین - اروگوئه شناخته می‌شود و از این رو توافق مسی با عربستانی‌ها حاشیه‌ساز شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها