کد خبر: 666940
تاریخ انتشار :

انگلیس و آمریکا به دنبال سیاسی کردن گروه بودند

مدیر روابط عمومی سابق فدراسیون فوتبال در گفت و گو با شبکه تلویزیونی عربی زبان الساحات صحبت‌های جالبی درباره گروه ایران در جام جهانی انجام داد.

انگلیس و آمریکا به دنبال سیاسی کردن گروه بودند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمد جواد پاینده روزنامه نگار ایرانی و مدیرروابط عمومی پیشین فدراسیون فوتبال در گفت و گو با این شبکه تلویزیونی به زبان عربی ابتدا در خصوص شرایط تیم ملی ایران به منظور دیدار امروز مقابل آمریکا گفت: شاهد دو نمایش متفاوت از تیم ملی در بازی های اول و دوم بودیم اما دوستداران تیم ملی امیدوارند تیمی را ببینند که در بازی دوم با قدرت ولز را شکست داد و با تکرار همان نمایش می تواند برای اولین بار به مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی صعود کند. ما در بازی دوم شجاع تر بودیم و همین موضوع موجب کسب نتیجه و موفقیت تیم ملی شد.

پاینده در پاسخ به سوال یاسمین عبید خبرنگار لبنانی این شبکه و سیاسی بودن معادلات این گروه گفت:حریفان ما این جو سیاسی را در گروه آغاز کردند.از ابتدا خبرنگاران شبکه های انگلیسی و آمریکایی از بازیکنان و سرمربی ایران در خصوص موضوعات غیر ورزشی و سیاسی سوال می کردند در حالی که طبق قوانین تنها مجاز هستند در مورد بازی و فوتبال سوال کنند نه در مورد سیاست. در آخر هم دیدیم حساب رسمی فدراسیون فوتبال آمریکا نماد الله در پرچم ایران را حذف کرد، که توهین به یک ملت محسوب می‌شود.

مدیرروابط عمومی پیشین فدراسیون افزود: سرمربی آمریکا عذرخواهی کرد اما این اقدام حساب رسمی فدراسیون ایالات متحده بود. پرچم و سرود بخشی از هویت هر ملتی است و اقدام آمریکایی ها بر خلاف پروتکل ها و قوانین بین المللی خصوصا فیفا و جام جهانی است. در واقع این توهین به یک ملت و توهین به جهان اسلام است چرا که نام خداوند در وسط پرچم ایران قرار دارد. مثلا شما در پرچم عراق کلمه الله اکبر را می بینید، آیا کسی اجازه دارد این کلمه را حذف کند؟ سیاسی کردن معادلات این گروه شیطنت دو حریف ما انگلستان و آمریکا بود. همانطور که در سال 1998 بیل کلینتون رئیس جمهور وقت آمریکا گفت ایران را در همه زمینه ها از جمله فوتبال شکست می دهیم اما در همان بازی هم شکست خوردند.

پاینده در پاسخ به سوالی پیرامون خواندن سرود ملی در آغاز بازی های این دوره گفت: چطور می‌توانند بازیکنان تیم ملی یک کشور را تهدید کنند یا مورد توهین قرار بدهند و از آنها بخواهند سرود ملی کشور را نخوانند؟ این فشارها روی تمرکز بازیکنان تیم ملی تاثیر گذاشت و دیدیم که در بازی اول دچار اشتباهات متعدد بودند و از نظر روحی برای این مسابقه آماده نبودند. آزادی که در مورد آن صحبت می کنند همین است که اگر بازیکنان سرود کشورشان را خواندند از جانب بعضی افراد در فضای مجازی مورد توهین و تهدید و تحت فشار قرار نگیرند. این اقدامات بیشترین آسیب را به تیم ملی ما وارد کرد و تمرکز را از بازیکنان گرفت هرچند در بازی دوم به شرایط مناسب خودمان برگشتیم و یک نتیجه فوق العاده را رقم زدیم.

مدیر سابق روابط عمومی فدراسیون فوتبال در پایان گفت:آرزوی همه ما صعود به مرحله بعدی برای نخستین بار است و فکر می کنم بیش از آمریکا برای این موفقیت شانس خواهیم داشت چرا که یک تساوی هم برای ما کافی است. طبیعی است که احتمالا ایران بازی هجومی در این مسابقه انجام ندهد و با امید داشتن به ضد حملات و استفاده از سرعت و هوش طارمی به دنبال ضربه زدن به حریف خواهد بود. در سوی مقابل آمریکایی ها احتمالا هجومی تر بازی می کنند چرا که تساوی برای آنها با شکست تفاوتی ندارد و از جام کنار خواهند رفت. به اعتقاد من اگر با آرامش  و تمرکزی که مقابل ولز داشتیم بازی کنیم در این مسابقه هم موفق خواهیم شد و به مرحله بعدی صعود می کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها