کد خبر: 667090
تاریخ انتشار :

ژاپن به دنبال توافق صلح با روسیه است

نخست وزیر ژاپن امروز (جمعه) اعلام کرد، توکیو همچنان به دنبال حل مساله چهار جزیره مورد مناقشه "کوریل" موسوم به "قلمروهای شمالی" و امضای پیمان صلح با روسیه است اما هیچ دورنمایی برای گفت‌وگو در حال حاضر به دلیل جنگ اوکراین شاهد نیست.

ژاپن به دنبال توافق صلح با روسیه است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در جریان حضور در پارلمان این کشور گفت: در حال حاضر اوضاع برای گفت‌وگو با روسیه به منظور امضای توافق صلح درباره چهار جزیره مورد مناقشه مناسب نیست چون جنگ اوکراین در جریان است با این حال، دولت توکیو به تلاش خود برای حل این مناقشه و امضای پیمان صلح ادامه می‌دهد.

نخست وزیر ژاپن همچنین به این نکته اشاره کرد که دولت توکیو تلاش‌های یکجانبه برای تغییر در وضعیت کنونی این چهار جزیره مورد مناقشه را به واسطه استفاده از زور، غیرقابل قبول می‌داند و همین مساله باعث شده تا روابط بین روسیه و ژاپن در یک وضعیت بسیار جدی قرار گیرد.

روسیه و ژاپن پس از پایان جنگ دوم جهانی هرگز توافق صلحی دائمی امضا نکردند و مدعی مالکیت چهار جزیره مورد مناقشه هستند.

در مارس سال جاری میلادی، روسیه از گفت‌وگوها با ژاپن درباره امضای پیمان صلح پس از جنگ دوم جهانی خارج شد و صدور ویزای سفر را نیز برای شهروندان ژاپنی به این جزایر مورد مناقشه، لغو کرد.

انتهای پیام

  •  
  •  
  •  

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها