کد خبر: 667233
تاریخ انتشار :

هشدار هواشناسی به این استان ها | رانندگان حتما به این توصیه‌ها توجه کنند

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از انسداد ۶ جاده و بارش برف و باران در محورهای ۱۲ استان کشور خبر داد.

هشدار هواشناسی به این استان ها | رانندگان حتما به این توصیه‌ها توجه کنند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور اظهار کرد:‌ برابر گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور، در حال حاضر شاهد بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی هستیم. همچنین در برخی از محورهای استان مرکزی نیز بارش باران گزارش شده است.

وی با اشاره به شرایط بارندگی در جاده‌ها گفت:‌ لازم است رانندگان امکانات و تجهیزات لازم برای رانندگی در زمستان را به همراه داشته باشند و از سالم بودن برف‌پاک‌کن، سیستم گرمایشی و ... در خودروی خود اطمینان حاصل کنند. همچنین در شرایط بارندگی لازم است که رانندگان با سرعت مطمئنه کرده و حتما فاصله طولی مناسب را با خودروی مقابل رعایت کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور نیز گفت:‌ گزارش‌ها حاکی از ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه کرج - قزوین محدوده مهرویلا است. همچنین در آزادراه قزوین - کرج حدفاصل استاندارد تا پل فردیس، آزادراه کرج - تهران محدوده گرمدره و محور شهریار - تهران حدفاصل میدان معادن تا شهرقدس نیز وضعیت مشابه گزارش شده است.

شیرانی با بیان اینکه در محور تهران - پاکدشت محدوده خاورشهر نیز ترافیک نیمه سنگین است، گفت: در دیگر محورهای مواصلاتی مشکل و گره خاصی گزارش نشده است و تردد به آرامی درحال انجام است.

وی درباره محورهای دارای محدودیت تردد نیز اظهارکرد:‌ محور قدیم خرم آباد - پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد - پل زال و محور خرم آباد - کوهدشت انجام می‌شود، همچنین محور ریگان - ایرانشهر، لاسم - ارجمند، وازک - بلده، سروآباد - پاوه و محور جدید هشتگرد - طالقان تا اطلاع‌ بعدی مسدود است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره میزان تردد در جاده‌های کشور نیز گفت:‌ براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی و سامانه‌های ترددشمار در شبانه‌روز گذشته ترددهای جاده‌های نسبت به روز قبل ۸.۶ درصد کاهش داشته است. ساعات اوج تردد بین ۱۵ تا ۱۶ بوده و کمترین تردد نیز در ساعات سه تا چهار بوده است. همچنین در این مدت آزادراه کرج - تهران دارای بیشترین تردد بوده و پس از آن آزادراه کرج - قزوین، آزادراه قزوین - کرج، آزادراه تهران - کرج و آزادراه قم - تهران قرار دارد.

شیرانی با اعلام شماره ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و نیز محورهای دارای انسداد و محدودیت ترافیکی، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای انجام سفرهای خود انتخاب کنند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها