کد خبر: 667368
تاریخ انتشار :

«نامه‌نیوز» گزارش می‌دهد:

سرنوشت کالابرگ الکترونیک چه شد؟

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: طرح کالابرگ به‌صورت آزمایشی در سه استان در حال اجرا است و اجرای آن در کل کشور بستگی به رفع ایرادات آن دارد.

سرنوشت کالابرگ الکترونیک چه شد؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور درخصوص اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: طرح کالابرگ به‌صورت آزمایشی در سه استان در حال اجرا است و اجرای آن در کل کشور بستگی به رفع ایرادات آن دارد.

وی با بیان اینکه نظام امور مالیاتی از مهم‌‌ترین ابزارهای اقتصادی دولت با هدف خدمت‌رسانی است. هدف از دریافت مالیات استفاده از آن در حوزه‌هایی مانند بهداشت، امنیت و زیرساخت است. به سبب مشکلاتی که در گذشته وجود داشته است امکان استفاده از این ابزار وجود نداشته است.

رضایی گفت: در حال حاضر ما شاهد تورم مالیاتی هستیم. اگر نظام مالیاتی اصلاح شود از تورم جلوگیری و خدمات خوبی به مردم داده خواهد شد. فرآیند تغییر آغاز شده است و با وجود کاهش پنج درصدی تولید در سال گذشته ممکن است طی سال جاری نیز مالیات تا 3 درصد کاهش پیدا کند. با توجه به اقدامات انجام‌شده، مؤدیان جدید شناسایی خواهند شد که در نهایت سبب رشد درآمدهای مالیاتی خواهد شد.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور تاکید کرد: از سوی دیگر فساد‌هایی در حوزه مالیات وجود داشته است که با ایجاد سامانه ارتباط افراد قطع خواهد شد. با توجه به سامانه سازمان امور مالیاتی امکان دریافت 40 خدمت بدون مراجعه حضوری نیز وجود خواهد داشت.

حالا با این اوصاف باید دید آیا دولت می‌تواند با بهره‌گیری از کالابرگ الکترونیک سروسامانی به یارانه‌ها بدهد؛ به ویژه اینکه ارائه یارانه در قالب کالابرگ الکترونیک مصوبه مجلس است و تا اینجای کار هم دولت به مصوبه مجلس عمل نکرده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها