کد خبر: 667610
تاریخ انتشار :

عباس امیری‌فر در گفت‌وگو با «نامه نیوز»:

هدف اولیه گشت ارشاد بگیر و ببند نبود

عباس امیری‌فر گفت: گشت ارشاد از دولت آقای احمدی‌نژاد آغاز به کار کرد. هدف اولیه گشت ارشاد بگیر و ببند نبود و همان‌طور که از اسمش بر می‌آمد برای ارشاد بود نه بگیرد و ببند.

هدف اولیه گشت ارشاد بگیر و ببند نبود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست سایت نامه نیوز: گفته می‌شود گشت ارشاد یا همان پلیس امنیت اخلاقی تمام شد اما به موازات می‌گویند قرار است به جای آن شیوه‌های جدیدی در موضوع حجاب درنظر گرفته شود.

عباس امیری‌فر، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «تمرکز بر بحث‌های فرهنگی و اجتماعی مهم است به شرط آنکه هماهنگی لازم میان نیروهای ذی‌صلاح وجود داشته باشد. اینکه افرادی که حجاب را رعایت نکنند، از برخی خدمات اجتماعی محروم شوند ایده بدی نیست؛ مثلا در مکان‌های دولتی، بانک‌ها، اتوبوس‌ها و.. خدمت دریافت نکنند و مثلا گفته شود اگر می‌خواهید کارتان انجام شود، باید حجابتان را رعایت کنید».

او ادامه داد: «متولی گشت ارشاد وزارت و نیروی انتظامی است و حالا دادستانی اعلام کرده که مسئولیت آن تمام شده، باید مشخص شود مسئولیتش بر عهده چه ارگان‌ها و نهادهایی قرار می‌گیرد. موضوع مهمی که هنوز روشن نشده است».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «گشت ارشاد از دولت آقای احمدی‌نژاد آغاز به کار کرد. هدف اولیه گشت ارشاد بگیر و ببند نبود و همان‌طور که از اسمش بر می‌آمد برای ارشاد بود نه بگیرد و ببند اما بعدا و در همان دولت آقای احمدی‌نژاد دیدیم رویکردش تغییر کرد و مشخص بود که یک سرباز ناجا نمی‌تواند کار ارشادی انجام دهد و برای انجام این کار نیروهای آموزش دیده فرهنگی باید به کار گرفته می‌شود و نباید با مردم تحکم‌آمیز صحبت می‌شد».

امیری‌فر در پایان گفت: «اکنون قرار است کمیسیون فرهنگی مجلس طرح پخته‌ای را به صورت قانون درآورد تا به جای گشت ارشاد برای افرادی که حجاب ندارند، برخی محرومیت‌های اجتماعی وضع کند اما همین هم نباید سلیقه‌ای اجرا شود و باید حواسمان باشد که هم سلیقه‌گرایی وجود نداشته باشد و هم بیشتر توجه بر بُعد فرهنگی موضوع باشد».

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها