کد خبر: 670171
تاریخ انتشار :

حسینی‌کیا: افراد بی‌حجاب دلشان با نظام و انقلاب است

سیدجواد حسینی‌کیا نماینده مجلس یازدهم می‌گوید: اینکه گفته شود، زنان و دخترانی که روی به بی‌حجابی آوردند و این موضوع را در کف خیابان نشان دادند تا مقابله خود را با نظام، نمایان کنند را، قبول ندارم. خیلی از آن‌ها دلشان با اسلام، انقلاب و نظام است، به دنبال عدالت‌طلبی‌اند، به دنبال ظلم‌ستیزی و کمک به محرومان هستند.

حسینی‌کیا: افراد بی‌حجاب دلشان با نظام و انقلاب است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رویداد۲۴ نوشت: سیدجواد حسینی‌کیا نماینده سنقر و کلیائی به رویداد۲۴ در پاسخ به این سوال که «با اینکه رهبری درباره بی‌حجاب‌ها و متهم نکردن آنها صحبت کرد، چرا مجلس همچنان طرح محرومیت خدمات اجتماعی برای بی‌حجاب‌ها را بررسی می‌کند؟» می‌گوید: هچگونه منافاتی بین صحبت‌های رهبری و صحبت و بررسی‌هایی که در کمیسیون فرهنگی مجلس مثل بستن حساب‌های بانکی افراد بی‌حجاب یا محروم‌کردن این افراد از خدمات اجتماعی مطرح است، وجود ندارد. رهبر انقلاب گفتند حجاب یک تکلیف شرعی است. از طرفی، فرمایش ایشان در جلسه چند روز پیش این بود که اگر بی‌مبالاتی در این رابطه از برخی دختران و زنان این مرز و بوم صورت گرفته است، به منزله مقابله آن‌ها با نظام نیست.

او می‌گوید: برای رفع چالش بی‌حجابی در دو بخش باید فعال بود. اول نیازمند این است که به سراغ بخش ساختار فرهنگی برویم که چرا نتوانسیم این افراد را درست اقناع کنیم و بخش دیگر مربوط به مدیرانی است که ممکن است نسبت به عملکردشان انتقادی باشد و باید در اصلاح عملکرد این افراد، تلاش داشت.

بیشتر بخوانید: رهبر انقلاب: کسانی که حجاب ضعیف دارند را نباید متهم به بی دینی کرد +فیلم

عضو فراکسیون روحانیت مجلس می‌گوید: اینکه گفته شود زنان و دخترانی که روی به بی‌حجابی آوردند و این موضوع را در کف خیابان نشان دادند تا مقابله خود را با نظام، نمایان کنند، قبول ندارم. آن‌ها دلشان با اسلام، انقلاب و نظام است، به دنبال عدالت‌طلبی‌اند، به دنبال ظلم‌ستیزی و کمک به محرومان هستند. ممکن است گاهی بی‌مبالاتی کنند، مانند کسی که نماز نمی‌خواند، ولی نماز را قبول دارد. هدف این افراد مبارزه با نظام نیست، فقط نوعی کج‌سلیقگی مقطعی است. این‌ها فرزندان انقلاب هستند، اگر سوال یا انتقادی دارند باید با آن‌ها دوستانه گفت‌وگو کرد، چون همه در یک کشتی نشسته‌ایم.

این چهره اصولگرای مجلس می‌گوید: بسیاری از افراد بی‌حجاب در پازلی قرار گرفته‌اند که خودشان هم نمی‌دانند. شعار «زن زندگی آزادی» در واقع شعار عبدالله اوجالانِ پژاک است. بروید دنبال کنید و ببینید که در سال ۱۹۷۸، اوجالان وقتی در روستای فیس «پ.ک.ک» را بنیاد نهاد، حرف از «زن زندگی آزادی» زد. این‌ها سیاست‌شان این بود که زنان و مردان را از هم جدا کنند، برای خود حرمسرا داشته باشند و هر زنی با آن‌ها مخالفت می‌کرد، می‌سوزاندند و می‌گفتند به خاطر عبدالله اوجالان خودسوزی کرده است. نسل جدید اگر این جریان را بداند، هرگز ملعبه قرار نمی‌گیرد.

حسینی‌کیا ضمن اشاره به جهاد تبیین در برخورد با افراد بدحجاب و بی‌حجاب می‌گوید: به هرحال کمیسیون فرهنگی مجلس هم، باید موضوعات خود را دنبال کند، چون اگر موارد نادری هم پیش آمد که مسئله را به سمت عناد و مبارزه برد، باید بالاخره بحث‌های تنبیهی برای آن افراد صورت بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها