کد خبر: 671522
تاریخ انتشار :

آمار کشته‌های زلزله ترکیه و سوریه از ۲۸ هزار نفر گذشت

ایسنا: آمار کشته‌های زلزله مرگبار روز دوشنبه در ترکیه و سوریه تاکنون از ۲۸ هزار نفر فراتر رفته و با وجود برخی موارد معجزه‌آسای نجات مردم، امید به یافتن بازماندگان به تدریج تبدیل به یاس می‌شود.

آمار کشته‌های زلزله ترکیه و سوریه از ۲۸ هزار نفر گذشت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

آمار کشته‌های زلزله مرگبار روز دوشنبه در ترکیه و سوریه تاکنون از ۲۸ هزار نفر فراتر رفته و با وجود برخی موارد معجزه‌آسای نجات مردم، امید به یافتن بازماندگان به تدریج تبدیل به یاس می‌شود. "مارتین گریفیس" معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه به شبکه اسکای نیوز گفت: آمار تلفات زمین‌لرزه‌های ترکیه و سوریه می‌تواند "دو یا بیشتر" از میزان کنونی آن باشد.

به گزارش شبکه الجزیره، طبق آخرین آمار تا صبح امروز (یکشنبه) ۲۴ هزار و ۶۱۷ نفر در ترکیه بر اثر این زلزله جان خود را از دست داده و بیش از ۳۵۰۰ تن نیز در سوریه جان باخته‌اند.

با این حال با گذشت بیش از ۱۳۰ ساعت از زمین لرزه همچنان تعدادی از افراد از زیر آور بیرون کشیده می‌شوند.

شبکه خبری بی بی سی نیز همزمان گزارش کرده است: سه گروه امدادرسانی اعلام کرده‌اند که ناآرامی‌ها در جنوب ترکیه، تلاش‌های امداد و نجات در پی زلزله مرگبار روز دوشنبه را مختل کرده است.

روز شنبه امدادگران آلمانی و ارتش اتریش عملیات جست‌وجو را با اشاره به درگیری میان گروه‌های ناشناس متوقف کردند.

یک امدادگر گفت انتظار می‌رود با کاهش ذخیره مواد غذایی، اوضاع امنیتی بدتر شود. به گزارش رسانه‌های محلی تقریبا ۵۰ نفر به دلیل غارت دستگیر شده‌اند و چندین اسلحه نیز ضبط شده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز گفت که از اختیارات اضطراری خود برای مجازات قانون‌شکنان استفاده خواهد کرد.

تلفات زلزله ترکیه و سوریه می‌تواند ۲ برابر شود

به گزارش شبکه الجزیره، "مارتین گریفیس" معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه به شبکه اسکای نیوز گفت: آمار تلفات زمین‌لرزه‌های ترکیه و سوریه می‌تواند "دو یا بیشتر" از میزان کنونی آن باشد.

وی افزود: فکر می‌کنم تخمین دقیق آن دشوار است زیرا باید زیر آوار را بدقت بررسی کنیم اما مطمئن هستم که دو برابر یا بیشتر خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: ما واقعا هنوز شروع به شمارش دقیق تعداد کشته‌ها نکرده‌ایم.

این درحالیست که تا صبح روز یکشنبه (حدود یک هفته پس از حادثه) و زمان انتشار این خبر، مجموع تایید شده شمار جانباختگان در دو کشور بیش از ۲۸ هزار نفر اعلام شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها