کد خبر: 671736
تاریخ انتشار :

سرپرست اداره کل آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر مطرح کرد:

آغاز تدوین طرح آموزش امر به معروف در مهدکودک‌ها

سرپرست اداره کل آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: تدوین طرح آموزش امر به معروف در مهدکودک‌ها آغاز شده است. علاقه‌مندان با مراجعه به بخش علمی تارنمای ستاد امر به معروف و نهی از منکر ایده‌های خود را در این زمینه ارسال کنند.

آغاز تدوین طرح آموزش امر به معروف در مهدکودک‌ها
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

علیرضا مرادی سرپرست اداره کل آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: دو ‌بند از وظایف دوازده‌گانه ستاد امر به معروف و نهی از منکر در «ماده ۱۶»  قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به مسئله آموزش فریضتین اختصاص دارد و در دوره مدیریت فعلی و ظرف ۱۸ ماه گذشته علاوه بر آموزش‌های حضوری در مراکز متقاضی، دوره‌های مجازی در سطح ملی برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف گزیده‌ای از صحبت‌های مرادی در ادامه می‌آید:

در ۱۸ ماه گذشته طی این مدت نزدیک به ۹۰ هزار نفر در این دوره‌ها شرکت و آموزش‌های عمومی، مهارتی و تخصصی لازم را فراگرفتند.

دوره ملی آموزش پایه امر به معروف و نهی از منکر، دوره مهارتی ضابطان، دوره بینش معروف ۱، دوره بینش معروف ۲، دوره مربیان عفاف و حجاب و دوره توانمندسازی مربیان را از جمله این دوره‌ها هستند.

این دوره از سیزدهم مرداد ‌ماه سال گذشته با هدف آشنایی با اصول، شرایط و مراتب امر به معروف و نهی از منکر و آگاهی از اهمیت و چگونگی اجرای طرح مهم زندگی عفیفانه و تبیین و توجیه سیاست‌ها و فعالیت‌های مورد حمایت ستاد مانند تشکل‌های مردمی، شوراهای مساجد و محلات و شوراهای اصناف و سازمان‌ها آغاز شد و ۱۸ جلسه ادامه یافت.

در دوره ملی آموزش پایه امر به معروف و نهی از منکر مجموعاً ۳۸ هزار نفر شرکت کردند و افراد مستعد برای مشارکت در مراحل آموزش‌های مهارتی و اختصاصی بعدی ستاد آماده شدند.

در دو دوره مهارت‌های ضابطان ۱۴ هزار نفر شرکت کردند که به قبول‌شدگان گواهی پایان دوره اعطا و به نهادهای ذی‌ربط برای گذراندن سایر مراحل قانونی و اخذ کارت ضابط امر به معروف و نهی از منکر معرفی خواهند شد.

اعطای گواهی مربی‌گری به برگزیدگان، معرفی و جذب معروف‌پژوهان برتر براساس تفاهم‌نامه‌های رسمی، امکان شرکت در دوره مهارت‌های امر به معروف و دوره ضابطان امر به معروف و اهدای هدایای ارزشمند از جمله هزینه سفر اربعین به نفرات برتر از جمله مزایای شرکت در دوره‌های بینش معروف است.

۲۴ هزار نفر در دوره بینش معروف یک شرکت کردند و تاکنون نیز ۸ هزار نفر در دوره بینش معروف ۲ به فراگیری مباحث پرداختند و این دوره کماکان به صورت حضوری و مجازی ادامه دارد.

از میان شرکت‌کنندگان در دوره‌ پایه، افراد مستعد شناسایی و دوره‌ توانمندسازی مربیان برای آنها برگزار شد و طی دو دوره آموزشی ویژه مربیان عفاف و حجاب، تا کنون ۵ هزار نفر تحت این آموزش‌ها قرار گرفته‌اند.

برای اولین بار با همکاری وزارت آموزش و پرورش در حال بازخوانی کتب درسی حوزه دین و معارف، ادبیات فارسی و مطالعات اجتماعی که زمینه‌های امر به معروف در آن وجود دارد، هستیم و تاکنون بیش از ۲۰ کتاب درسی آموزش و پرورش بررسی شده و با مورد کاوی، اصلاحاتی با پیشنهادهای مشخص ارائه شده است.

تدوین طرح آموزش امر به معروف در مهدکودک‌ها آغاز شده است. علاقه‌مندان با مراجعه به بخش علمی تارنمای ستاد امر به معروف و نهی از منکر ایده‌های خود را در این زمینه ارسال کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها