کد خبر: 672667
تاریخ انتشار :

اعضای کابینه رئیسی در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

ایسنا/ اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) دهم اسفند ماه ۱۴۰۱ هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.

اعضای کابینه رئیسی در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در بخشی از  جلسه امروز هیات دولت وزیر کشور را مامور رسیدگی و ریشه‌یابی هر چه سریع‌تر به موضوع مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان در برخی مدارس و اطلاع‌رسانی مستند و مستمر در این زمینه برای رفع نگرانی خانواده‌ها کرد.

همچنین مشروح گفت‌وگوهای امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی،‌ یوسف نوری وزیر آموزش وپرورش،‌ محمد مهدی اسماییلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری،‌ امین‌ حسین رحیمی وزیر دادگستری، سید صولت مرتضوی وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعیف علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، علیرضا زاکانی شهردار تهران را هم می توانید در لینک های زیر بخوانید.

واکنش امیر آشتیانی به رزمایش دریایی مشترک آمریکا در منطقه

امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به پرسشی درباره واکنش جمهوری اسلامی به اعلام برگزاری رزمایش مشترک دریایی آمریکا در منطقه، اظهار کرد: این امر دلایل مختلفی دارد، یکی آمادگی خودشان و یکی روحیه‌دادن به نیروهایشان است. سربازانی که ماه‌ها در منطقه‌ای دور استقرار پیدا کرده‌اند، قطعاً روحیه‌شان تضعیف می‌شود و برای اینکه به آنان روحیه دهند ممکن است رزمایش هم برگزار کنند.

وی افزود: هیچوقت دلیل این نیست که یک رزمایش برای انجام عملیات صورت می‌گیرد. دلایل مختلفی دارد و ما نیز چنین استنباطی نداریم، اما همیشه هوشیار هستیم و رصد و مراقبت می‌کنیم و کاملاً زیر نظر داریم. نیروهای مسلح ما کاملاً در همه مواقع در آمادگی به سر می‌برند. ما هم رزمایش‌های متعددی برگزار کردیم و می‌کنیم و با کشورهای دیگر هم رزمایش داریم.

در مذاکرات با آژانس در بحث چیدمان سانتریفیوژها انحرافی تایید نشد

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه در دو ماه گذشته رفت و آمدها با آژانس در سطح کارشناسی و معاونان انجام شد و در دو هفته گذشته هیات‌هایی از آژانس در تهران حضور یافتند و تبادل نظر شد، ادامه داد: در این تبادل نظرها و رایزنی‌ها مواردی از جمله "عدم انطباق بیانیه طراحی چیدمان سانتریفیوژها" یا یک ذره ، خوب مرور شد و بحث و کارشناسی شد و نهایی شده است و مشخص شده که انحراف خاصی وجود ندارد و این موضوعات با توجه به بحث‌های کارشناسی واجد اهمیت نبوده که به عنوان یک موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.

وزارت کشور انتشار گازهای سمی در مدارس را پیگیری می‌کند

یوسف نوری وزیر آموزش وپرورش در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات دولت برای پیگیری موضوع مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس و منشاء گازهای پخش‌شده، اظهار کرد: قرار شد با محوریت وزارت کشور در این زمینه اطلاع‌رسانی شود.  این موضوع بین‌بخشی است و به همین دلیل وزارت کشور در این زمینه پیگیری خواهد کرد.

فروش موزه ملی سینما صحت ندارد

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فروش موزه ملی سینما در راستای طرح مولد سازی را تکذیب کرد و گفت: موزه ملی سینما از مفاخر فرهنگی هنری کشور است، این خبر صحت ندارد، طی یک سال و نیم اخیر کارهایی برای به روز آوری انجام دادیم.

اقدامات دولت برای کوتاه‌تر شدن دوره مجازات محکومان مالی

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با اعلام اینکه دولت بنا به پیشنهاد وزارت دادگستری جرایم ریالی بدل از حبس را اصلاح کرد، گفت: با این اصلاح کسانی که به خاطر جرایم نقدی محکوم شده‌اند، دوره مجازات کوتاه تری خواهند داشت و شاید برخی از آنها تا قبل نوروز به خانواده خود بازگردند.

سیم کارت بدون فیلتر برای گردشگران پیشنهاد من بود

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در رابطه با اختصاص سیم‌کارت بدون فیلتر به گردشگران خارجی اظهارکرد: تقصیر وزیر ارتباطات نیست؛ تقصیر من است. اگر قرار بود با کسی برخورد و انتقاد شود باید از من انتقاد می شد، چون این موضوع پیشنهاد ما بود.

وی ادامه داد: گردشگران خارجی باید حداقل خدمات را دریافت کنند. بعضی دوستان تحلیل می کنند که چرا گردشگر خارجی به ایران نمی آید که دلایلی دارد. یکی از مهمترین نیازهای آنها اینترنت و سکوهای بین المللی و خارجی است.

توضیح وزیر دادگستری درباره اصلاح جرایم ریالی بدل از حبس

امین‌ حسین رحیمی وزیر دادگستری درباره اصلاح جرایم ریالی بدل از حبس گفت: کسانی که به علت عدم پرداخت جریمه نقدی در زندان هستند، مطابق مقررات بابت هر روز زندان صد هزار تومان از جریمه شان کم می‌شد اما قانون می‌گوید هر سه سال یک بار با توجه به نرخ تورم و شاخص بانک مرکزی این رقم قابل تعدیل است و امروز وزارت دادگستری به هیات دولت پیشنهاد داد که این رقم ۲۵۰ هزارتومان شود و هیات دولت هم این را تصویب کرد.

وی  تصریح کرد: به عبارتی کسانی که به خاطر عدم پرداخت جزای نقدی در زندان هستند، از ۲۶ بهمن ۱۴۰۱، روزی ۲۵۰ هزار تومان از مبلغ جریمه‌شان کم می شود.

اقبال عمومی به کالابرگ الکترونیکی کم است

سید صولت مرتضوی وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی با بیان اینکه طرح کالابرگ را به سراسر کشور تعمیم می‌دهیم، گفت: آمادگی کامل برای اجرای کالابرگ الکترونیکی داریم ، اما اقبال عمومی یک مقدار کم است، بستر کاملا فراهم است که باید برنامه ریزی شده و مشوق هایی در نظر گرفته شود تا این اقبال بیشتر شود.

همه امکانات برای «پیروز» به کار گرفته شد/ «ایران» باردار است

علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خبر باردار بودن «ایران» را تایید کرد و درباره دلیل تلف شدن پیروز اظهار کرد: در مرگ پیروز یک فرآیند کاملا آزمایشی در کشور اتفاق افتاد که در دنیا بی‌سابقه بود . تولد این توله یوزها یک چرخه علمی بود و دو تا همتای آنها روز اول تلف شدند. چون پیروز شیر مادر مصرف نکرده بود، از لحاظ بنیه‌ای ضعیف بود و در این ده ماه شرایط قرنطینه‌ای بود و مسائل گوارشی ، کلیوی و یبوست مطرح  بود و از لحاظ شرایط استخوان بندی و اسکلتی و حرکتی هم مشکل داشت.

خانه‌های بهداشت را به پارک‌ها می‌بریم

علیرضا زاکانی شهردار تهران با اشاره به اینکه می‌خواهیم خدمات عمومی همچون خانه‌های بهداشت را به پارک‌ها بیاوریم و این کار، همان مولدسازی است، افزود: تهران باید متحول شود، تحول تهران هم به داشتن یک الگو و حرکت در مسیر اتفاق می‌افتد. ما نیازمند ۵۰۷ هزار میلیارد تومان برای حمل و نقل عمومی هستیم و باید این مقدار را از طریق مولدسازی به‌دست بیاوریم.

وی افزود: مولدسازی ما به این معناست که از هر چیزی که داریم حداکثر استفاده را می‌کنیم. به عنوان مثال ۷ خط متروی ما با تی‌بی‌ام قطر ۹ زده شده اما قرار است ۴ خط بعدی‌ ما با تی‌بی‌ام قطر ۱۵.۸ زده شود. یعنی یک خط مترو و یک خط هم روی آن اتوبوس می‌رود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها