کد خبر: 672821
تاریخ انتشار :

پیش‌بینی یک کارشناس از رقم حقوق کارگران در سال ۱۴۰۲

یک کارشناس بازار کار گفت: نمایندگان کارگران در روز‌های تنفس جلسات شورای عالی کار باید از پشتوانه و پتانسیل اجتماعی کارگران و بازنشستگان استفاده کنند.

پیش‌بینی یک کارشناس از رقم حقوق کارگران در سال ۱۴۰۲
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حمید حاج اسماعیلی در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره حقوق سال آینده کارگران اظهار داشت: تعیین کف حقوق ۱۰ میلیون تومانی و افزایش بیش از ۳۰ درصدی برای بازنشستگان تامین اجتماعی، کاملا قابل پیش‌بینی و تحقق است.

وی افزود: نمایندگان کارگران در روز‌های تنفس جلسات شورای عالی کار باید از پشتوانه و پتانسیل اجتماعی کارگران و بازنشستگان استفاده کنند.

این کارشناس بازار کار تصریح کرد: ضمن احترام به کارفرمایان، طرح دولت در ارائه بن‌کارت و کارت الکترونیکی کالا‌ها با اعلام خود دولت شکست خورده است و صحیح نیست این موضوع در جلسات برای جبران دستمزد مجددا مطرح شود.

حاج‌اسماعیلی متذکر شد: موضوع دستمزد منطقه‌ای هم به‌دلیل عدم وجود زیرساخت‌ها یک طرح آرمانی است و مطرح شدن آن در جلسات شورای عالی کار بیشتر حاشیه‌سازی است.

وی یادآور شد: کارگران و بازنشستگان باید نسبت به همبستگی صنفی و حمایت از چانه زنی‌های صنفی در مسئله دستمزد اقدام کنند.

این کارشناس بازار کار خاطرنشان کرد: طی چهار دهه گذشته هیچ وقت نحوه ورود کارگران به مباحث صنفی و استفاده از ابزار‌های چانه زنی برجسته نبوده و شاهد انعکاس آن نبودیم.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها

نیازمندی ها