کد خبر: 672962
تاریخ انتشار :

عضو کمیسیون آموزش مجلس:

مسمومیت دختران کار سازمان مجاهدین خلق است

علیرضا عضو کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید: توطئه مسموم کردن دانش آموزان کار خارج‌نشین‌ها و منافقین است، چون این سازمان هنوز هم در ایران ریشه دارد و هر کاری از دست‌شان بربیاید، انجام می‌دهند و اگر دستگاه‌های امنیتی نتوانند به موقع، این توطئه را کشف کنند، خاطرتان جمع باشد که موضوع به مدارس پسرانه هم کشیده خواهد شد

مسمومیت دختران کار سازمان مجاهدین خلق است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رویداد۲۴ نوشت:علیرضا پاک‌فطرت عضو کمیسیون آموزش مجلس در خصوص مسمومیت سریالی دانش‌آموزان دختر در مدارس کشور به رویداد۲۴ می‌گوید: جریانی که مشکلاتی برای دختران دانش‌آموز ایجاد کرد، هدف‌شان این است که والدین به این نتیجه برسند که بچه‌هایشان را مدرسه نفرستند. وقتی این اتفاق بیفتد، حجم عظیمی از جمعیت شاداب، پرکار و جوان ما، بیکار می‌شوند، یعنی به واسطه این حوادث باید درس و مشق را کنار بگذارند و افرادی که پرانرژی هستند وقتی تحصیل را کنار بگذارند معلوم است که چه کاره می‌شوند. یعنی امکان دارد این قشر را وارد درگیری‌ها و تظاهرات یا خیلی از کار‌های دیگر بکنند. به هر حال یک بستر نارضایتی در کشور است و می‌خواهند این قشر شاداب و پرانرژی را، در آن بستر، تعریف کنند.

او می‌گوید: به نظر من، اگر دستگاه‌های امنیتی نتوانند به موقع، این توطئه را کشف کنند، خاطرتان جمع باشد که موضوع به مدارس پسرانه هم کشیده خواهد شد، چون این توطئه پیچیده و ذیل همان جنگ ترکیبی است. یعنی از شروع اعتراضات حدود شش ماه می‌گذرد و حال که دشمن برنامه‌ریزی‌اش با موفقیت توام نشد، موضوعات دیگر را رو کردند و رو خواهند کرد. این همان چیزی است که آمریکا قبلاً هم گفته بود؛ یعنی گزینه‌هایشان روی میز است و این کاری هم که در پیش گرفتند، یک گزینه است.

نماینده شیراز می‌گوید: در اینکه مسمومیت‌های سریالی که در مدارس دخترانه کشور شکل گرفته، کار دشمنان خارجی است، شک نکنید و این نمی‌تواند کار نیرو‌های داخلی باشد. نیرو‌های داخلی نمی‌توانند این‌قدر انسان‌های بی‌تقوا و بدون تعهد باشند که با نسل جوان ما و نسلی که قرار است مادران آینده باشند، این کار‌ها را بکنند. پس نباید بیراهه رفت و این کار، توطئه پیچیده خارجی است.

عضو کمیسیون آموزش می‌گوید: به نظر من، در این موضوع، تا حدی مسائل روانی هم دخیل است. ممکن است برخی از دانش‌آموزان، خودشان برای اینکه بخواهند شیطنت کنند و مدرسه نروند و امتحان ندهند، در حال دامن‌زدن و جو دادن به این مسئله باشند، چون تا امروز ندیدم که معلمی به این واسطه، به مشکل بربخورد و مسموم شود.

گازهای مسمومیت دانش آموزان فقط دو سه ساعت بیحال می‌کند، پس برای رعب و وحشت استفاده می‌شود

پاک‌فطرت می‌گوید: درخواست من این است که نیرو‌های امنیتی، کمی تلاش‌شان را بیشتر کنند تا کار، سریع‌تر به نتیجه برسد. هنوز من اطلاعاتی از دستگاه‌های امنیتی دریافت نکردم، اما اینکه وزارت بهداشت با کمک وزارت آموزش و پرورش، بررسی‌هایی کردند و آزمایش‌هایی داشتند، موضوع مسموم کردن دانش‌آموزان، مسلم و مشخص شد. گاز‌هایی که تا الان بوده، معلوم شده که چه نوع گاز‌هایی است، هرچند خیلی خیلی خفیف است و این گازها، آثاری در آینده نخواهد داشت و فقط در حد دو، سه ساعت دانش‌آموز را بی‌حال می‌کند و سپس حال دانش‌آموز خوب می‌شود و هدف اصلی دشمن، رعب و وحشت است.

وی می‌گوید: ما در حال حاضر در کشور، ۱۵ میلیون دانش‌آموز و یک میلیون معلم داریم و حتی این امکان است که این موضوع در آینده به دانشگاه‌ها و مدارس پسرانه هم کشیده شود. برای همین باید دستگاه‌های امنیتی، با جدیت، سرنخ‌ها را پیدا و جلویش را بگیرند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید: ما از وزارت بهداشت و درمان سوال کردیم که چرا این اتفاقات در مدارس دخترانه می‌افتد و آن‌ها گفتند، بدن دخترها، تا حدی ضعیف‌تر از بدن پسران است و این گاز‌های خفیف، روی بدن دختران، سریع‌تر اثر می‌گذارد و اثر آن، ماندنی‌تر است.

مسمومیت دختران کار سازمان مجاهدین خلق است

نماینده شیراز می‌گوید: برخلاف اینکه برخی کشور‌های دنیا به ایران می‌گویند زن‌ستیز هستیم و اعتقادی به خانم‌ها نداریم، اتفاقاً ایرانی‌ها، دختران‌شان را خیلی بیشتر از پسران‌شان دوست دارند و الان هم می‌بینیم که والدین خیلی روی دختران‌شان حساس هستند. از این‌رو، دشمن دنبال این است که از این حساسیت، دلسوزی و مظلومیت، استفاده تا تحریک را بیشتر کند. اگر دشمن ببیند این موضوع هم جواب نداد، این توطئه را هم روی پسر‌ها اجرا خواهد کرد. به نظر من، این توطئه، کار خارج‌نشین‌ها و سازمان مجاهدین و منافقین است، چون این سازمان هنوز هم در ایران، ریشه دارد و این‌ها هر کاری از دست‌شان بربیاید، انجام می‌دهند. این گروه، در دهه ۶۰ ترور‌های نظامی را در پیش گرفت، آن هم موقعی که نظام خیلی استحکام لازم را نداشت. آن‌ها دریافتند که کار‌های نظامی که آن موقع انجام می‌دادند، جواب نخواهد داد و نتیجه کارشان برعکس می‌شود. حال پس از ۴۰ سال، روی به جنگ‌های شیمیایی و بیولوژیک آوردند و ارباب‌هایشان هم دلار در اختیارشان گذاشتند و کار آموزشی برای آن‌ها صورت می‌دهند و آن‌ها هم، سازمان‌دهی در ایران کردند و شاید نیرو‌های امنیتی ما باید قوی‌تر از این عمل می‌کردند و برای همین می‌خواهیم که پیگیری‌ها جدی و دقیق‌تر صورت بگیرد.

وی می‌گوید: اگر نیرو‌های امنیتی تاکنون به سرنخ‌هایی هم رسیده باشند، خبری به ما در کمیسیون آموزش انتقال داده نشده است و اگر بنا باشد اطلاعاتی هم به دست آمده باشد، باید در کمیسیون امنیت ملی، موضوع را دنبال کرد.

خودم دخترم را به مدرسه می‌فرستم چون فقط دو ساعت بی‌حال می‌شوند

پاک‌فطرت در پاسخ به اینکه اگر شما دختر دانش‌آموزی داشته باشید، حاضرید با وضع موجود او را به مدرسه بفرستید؟ گفت: بله، چون بررسی‌های ما نشان داده دانش‌آموزانی که مسموم شدند، فقط یکی یکی دو ساعت بی‌حال‌شدند و بعد حال‌شان خوب شده است و مشکل خاصی نداشتند. شما مطمئن باشید، وزارت آموزش و پرورش، همه این دختران را فرزندان خودش می‌داند و تمام مسئولان کشور هم، این دیدگاه را دارند و اگر احساس کنند، موضوع خطرناک است، خود مسئولان، تعیین تکلیف خواهند کرد و نیازی نیست که پدر و مادر‌ها تصمیم بگیرند، چون آن‌ها، دلسوزتر هستند و خطر‌ها را بهتر می‌بینند و بنابراین مشکل خاصی نیست که بخواهیم مدرسه‌ها را تعطیل کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها