کد خبر: 673335
تاریخ انتشار :

حیدری:

منتظر اعلام زمان و مکان مذاکرات احیای برجام هستیم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از تاثیر مستقیم روابط تهران و ریاض بر مذاکرات هسته ای خبر داد و گفت: سطح روابط با عربستان بر اعلام نتیجه مذاکرات اثر مسقیم دارد.

منتظر اعلام زمان و مکان مذاکرات احیای برجام هستیم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

شهریار حیدری گفت: هر گونه فعل و انفعالات در منطقه اثرات بر موضوعات دیگر هم دارد از جمله اینکه یکی از حاشیه های برجام همین کشورهای عربی مخصوصا عربستان بود که همواره با همکاری رژیم صهیونیستی و لابی آمریکا حاشیه هایی برای برجام درست می کردند. وقتی ایران و عربستان روابط دیپلماسی شان احیا شود بخشی از حاشیه های برجام کاهش پیدا می کند و می تواند اثرمستقیم جهت احیای برجام بگذارد.

وی افزود:توافق حاصله بین تهران و ریاض گام مهم و جدیدی بر تحولات منطقه ای به ویژه مسایل امنیت پایدار در منطقه،اعتماد سازی بین کشورهای منطقه و رفع مسایل و مشکلات و سوتفاهم هایی است که وجود دارد و همه این ها  به لابی های صهیونیستی ،امریکایی و عربی می گردد. 

هر کدام از این زاویه ها حل شود اثرات ش بر برجام هم بیشتر خواهد شد. لذا سطح روابط ایران و عربستان بر برجام اثرمستقیم دارد و قطعا تاثیرش سرعت در نتیجه مذاکرات برجام خواهد بود.

حیدری گفت:مذاکرات الان در جریان است پیام های مختلفی از سوی آمریکا برای ازسرگیری برجام مخابره شده و منتظر زمان و مکان برای ادامه گفتگوهای برجامی هستیم.

منبع: روزپلاس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها