کد خبر: 673354
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با منصور حقیقت‌پور

پیشنهاد می‌کنم عراقچی مسئول تیم مذاکره‌کننده شود

منصور حقیقت‌پور گفت: تصور هم می‌کنم آقای رئیسی متوجه شده باشد که تندروها چه آسیب‌هایی در حوزه سیاست خارجی به کشور زده‌اند.

پیشنهاد می‌کنم عراقچی مسئول تیم مذاکره‌کننده شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: سفر اخیر رافائل گروسی به ایران بسیاری از کارشناسان را به سمت این تحلیل کشاند که ممکن است در آینده‌ای نزدیک و با رفع مشکلات میان ایران و آژانس مذاکرات برجامی هم از سر گرفته شود.

منصور حقیقت‌پور، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «من سفر اخیر آقای گروسی به تهران را مثبت ارزیابی می‌کنم. ایران اهل گفت‌وگو است و چون در گفت‌وگو منطق دارد، از گفت‌وگو هم استقبال می‌کند و این آژانس بوده است که همواره به آهنگ صهیونیست‌ها رقصیده است اما چون ایران پای منطق گفت‌وگو ایستاده است، غربی‌ها مجبور می‌شوند با ما از در گفت‌وگو وارد شوند و حالا هم در این سفر نتایج مثبتی را شاهد بودیم».

او ادامه داد: «این سفر باعث می‌شود که سوءتفاهم‌ها برطرف شود و در این صورت بستر احیای برجام هم فراهم می‌شود. از سوی دیگر نگرانی‌های بیهوده اروپایی‌ها هم کم خواهد شد و ایران توانست فضای ایران‌هراسی که صهیونیست‌ها ایجاد کرده بودند را بکشند».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «من امیدوارم در داخل هم قدرت تندروها کم شود. تصور هم می‌کنم آقای رئیسی متوجه شده باشد که تندروها چه آسیب‌هایی در حوزه سیاست خارجی به کشور زده‌اند و چه میزان باعث به نتیجه‌نرسیدن مذاکرات شده‌اند. واقعیت این است که تندروها نامهربانی‌های زیادی در حق ایران کردند و حالا مسئولان دریافته‌اند که چنین نیروهایی نباید تصمیم‌ساز باشند زیرا اینها ایران را در عرصه بین‌المللی به انزوا می‌کشانند».

حقیقت‌پور در پایان درباره تیم مذاکره‌کننده گفت: «اگر رویکرد تیم مذاکره‌کننده تغییر کند می‌توانند مثبت عمل کنند اما اگر نه، به نتیجه نمی‌رسند. من پیشنهاد می‌کنم آقای عراقچی به عنوان مسئول تیم مذاکره‌کننده یا حداقل به عنوان مشاور تیم مذاکره‌کننده به کار گرفته شود».

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها