کد خبر: 673417
تاریخ انتشار :

هشدار جدی هواشناسی به ۶ استان/ احتمال سیل و کولاک برف

سازمان هواشناسی کشور درخصوص جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، کولاک برف و خسارت دیدن صنعت کشاورزی در روز جاری به ۶ استان هشدار داد.

هشدار جدی هواشناسی به ۶ استان/ احتمال سیل و کولاک برف
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی برای استان‌های خوزستان، جنوب ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر و جنوب لرستان از تشدید فعالیت سامانه بارشی در این استان‌ها طی روز جاری خبر داد.

بر اساس این هشدار رگبار و رعدوبرق، بارش تگرگ، وزش باد شدید موقت، در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف و کولاک برف در استان‌های مذکور رخ خواهد داد.

این سازمان هشدار داد که بر اثر این مخاطره جوی لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی کولاک برف و خسارت دیدن صنعت کشاورزی محتمل خواهد بود.

سازمان هواشنناسی به ساکنان، مسئولان و مسافران مناطق فوق موارد زیر را توصیه کرد:

اجتناب از سفرهای برون‌شهری، عدم اطراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از انجام هرگونه عملیات کشاورزی در زمان بارندگی (کود سرک، سم‌پاشی و غیره)، عدم تردد ماشین آلات کشاورزی روی مزارع و انتقال نهاده‌های کشاورزی به مکان مسقف، خودداری از چرای دام و عدم تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جلوگیری از ورود روان‌آب (آب گل‌آلود) به استخرهای پرورش ماهی و دامداری‌ها، محافظت از محصولات کشاورزی در برابر تگرگ به‌ویژه کشت‌های زیر پلاستیک، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، لایروبی کانال‌ها و آبروها در نواحی سردسیر و آمادگی برای برف‌روبی توسط دستگاه‌های مربوطه.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها