کد خبر: 673530
تاریخ انتشار :

آصفری: هنوز عوامل اصلی مسمومیت دانش‌آموزان دستگیر نشده‌اند

یک نماینده مجلس گفت: در موضوع مسمومیت دانش اموزان تعدادی بازداشت شده که در مراحل بازجویی قرار دارد؛ منتهی هنوز عوامل اصلی دستگیر نشده‌اند. یعنی این‌که آن‌هایی که به بعضی از سرویس‌های اطلاعاتی وصل باشند.

آصفری: هنوز عوامل اصلی مسمومیت دانش‌آموزان دستگیر نشده‌اند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمد حسن آصفری، عضو کمیسیون شوراها با اشاره به جلسه اخیر کمیته ویژه حقیقت یاب درباره مسمومیت دانش آموزان گفت: این جلسه با حضور نمایندگانی از دستگاه‌های وزارتخانه‌های اطلاعات، آموزش و پرورش، بهداشت و نماینده ویژه‌ای از مرکز آزمایش‌های مسمومیت‌های وزارت بهداشت و متخصصان مربوطه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، بخش هایی از گفت و گوی آصفری را در ادامه می خوانید:

یک بخشی از مسمومیت ناشی از استفاده از نفتالین و همچنین ماده‌ای به نام برنج بوده است. بخشی از مسائل هم بخاطر شیطنت دانش آموزان بود که زودتر مدارس را تعطیل کنند.

بخشی هم هدفمند و با غرض انجام شد (تقریبا بیش از ۱۰۰ نفر در این قضیه دستگیر شدند) که در بین دستگیرشدگان تعدادی دانش آموز بودند که بخاطر شیطنت این کار را انجام داده و با اخذ تعهد آزاد شدند.

بخشی هم مربوط به کسانی بود که در اغتشاشات چند ماه پیش نقش داشتند و مربوط به برخی از تشکل‌های غیر قانونی فعال بودند. بخشی هم با عناصر سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه مرتبط بوده که هنوز بطور دقیق مشخص نیست و این موضوع در حال بررسی است.

متاسفانه کسانی که دنبال این قضیه بودند تا حدودی به هدف‌شان یعنی به تعطیلی کشاندن مدارس رسیدند. تقریبا ۶۰ درصد از دانش آموزان قبل از تعطیلی مدارس، به کلاس‌های درس نیامدند. آنها بیشتر دنبال این بودند که ناکارآمدی نظام را جلوه دهند.

برخی از دستگیر شدگان مرتبط به برخی از رسانه‌ها و سایت‌های داخلی بودند که اخباری را تهیه کرده و به خارج می‌فرستادند تا بتوانند از طریق مجامع بین‌المللی محکومیت‌هایی را برای ایران به عنوان ناکارآمدی نظام و مسئولان دنبال کنند.

تا روز گذشته از ۲۶ استان سه استان درگیر مسمومیت شدند، بعد از صحبت‌های رهبری هم این قضیه کاهش پیدا کرد و دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی با وزارت آموزش و پرورش هماهنگ شدند تا سرنخ‌های اصلی دستگیر شوند.

تعدادی بازداشت شده که در مراحل بازجویی قرار دارد؛ منتهی هنوز عوامل اصلی دستگیر نشده‌اند. یعنی این‌که آن‌هایی که به بعضی از سرویس‌های اطلاعاتی وصل باشند. این موضوع در حال بررسی است. لازم است این نکته را هم بگویم کسانی که این کارها را کردند دستگیر شده اما هنوز عوامل اصلی دستگیر نشدند.

در جلسه بعدی کمیته حقیقت یاب سال آینده گزارش تهیه شده در صحن علنی قرائت خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها