کد خبر: 673661
تاریخ انتشار :

مسکو اظهارات آمریکا درباره تصمیم روسیه برای تعلیق استارت نو را غیرقابل دفاع دانست

معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (جمعه) اظهارات آمریکا را مبنی بر اینکه تصمیم مسکو برای به تعلیق درآوردن مشارکتش در پیمان "استارت نو" از نظر قانونی نامعتبر است، غیرقابل دفاع دانست.

مسکو اظهارات آمریکا درباره تصمیم روسیه برای تعلیق استارت نو را غیرقابل دفاع دانست
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد، تصمیم روسیه برای به تعلیق درآوردن پیمان کنترل تسلیحات اتمی استارت نو از نظر قانونی نامعتبر است و مسکو باید همچنان به تعهداتش تحت این پیمان پایبند باشد.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه به روزنامه کومرسانت گفت: ما چنین اطلاعات نادرستی را یکی از عناصر کمپین تبلیغاتی سیاسی کنونی واشنگتن می‌دانیم که هدف آن مجبور کردن روسیه به بازگشت به پیمان استارت نو و حفظ امکان دسترسی بدون مانع آمریکا به زرادخانه استراتژیک ماست.

این دیپلمات افزود، تمامی توجیه‌های قانونی لازم به طور مفصل توسط روسیه ارائه شده است. به دلایل متعددی طرف روسی به این نتیجه رسید که واشنگتن به طرز قابل توجهی پیمان استارت نو را نقض کرده و به همین خاطر مشارکتش در این پیمان را طبق کنوانسیون وین ۱۹۶۹ در مورد قانون پیمان‌ها به حالت تعلیق درآورد.

ریابکوف گفت: اگر آمریکا واقعا به از سرگیری پیمان استارت نو و به طور کلی همکاری با ما در حوزه کنترل تسلیحاتی علاقه دارد، پس باید ابتدا از فانتزی‌های توخالی‌اش درباره تحمیل یک "شکست استراتژیک" به روسیه دست بردارد و متوجه شود که هیچ جایگزینی برای حفظ منافع روسیه در حوزه امنیتی وجود ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید