کد خبر: 682056
تاریخ انتشار :

آخرین وضعیت جاده چالوس پس از سیل

دادستان عمومی و انقلاب استان البرز ضمن تشریح شرایط امدادرسانی در سیل جاده کرج - چالوس، آخرین وضعیت این جاده و مفقودی‌های آن را بیان کرد.

آخرین وضعیت جاده چالوس پس از سیل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز صبح امروز در جمع اصحاب رسانه و اعضای خانه مطبوعات، ضمن محکوم کردن هتک حرمت قرآن، به نشست اخیر دستگاه قضایی و مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اجرای سند تحول یکی از مواردی است که در این نشست از سوی رهبر معظم انقلاب مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش فارس، وی با اشاره به اینکه توصیه می‌شود اصحاب رسانه این سند را مطالعه کنند، یادآور شد: به صورت جدی اجرای این سند در استان البرز در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسؤول در ادامه به تاکید مقام معظم رهبری به امنیت روانی مردم اشاره کرد و افزود: باید با این افراد برخورد‌های قانونی جدی صورت بگیرد تا متنبه شوند.

مددی با بیان اینکه عده‌ای رفتار‌های زشت را از حد گذرانده اند و باید به صورت جدی برخورد کنیم، ادامه داد: برخی از این‌ها به واسطه شبکه‌های معاند تحریک شده و فضای مجازی را با آسیب مواجه می‌کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه حقوق عامه از دیگر موارد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است، اضافه کرد: در این راستا سعی داریم فعالیت‌های خود را در مسیر اطلاع‌رسانی تقویت کنیم.

این مقام مسؤول به نقش رسانه‌ها در حوزه امید آفرینی تاکید کرد و یادآور شد: برخی از مطالب حوزه قضایی محرمانه است و اجازه انتشار آن را نداریم، از این بسیاری از پرونده‌های مربوط به اشخاص و افراد قابلیت رسانه‌ای شدن ندارد تا مادامی که حکم قطعی آن صادر شود.

دادستان کرج با اشاره به اینکه باید سعی کنیم در اطلاع رسانی تشویش اذهان صورت نگیرد، اظهار کرد: در پرونده‌های قضایی ویژه حقوق عامه‌ای که به دست ما می‌رسد به هیچ وجه بنا را بر محتوای مکتوب مندرج در پرونده نخواهیم گذاشت و بازدید‌های سرزده بدون تشریفات در دستورکار قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مسائل بهداشتی، محیط زیستی، آلودگی هوا و... در حوزه حقوق عامه نقش دستگاه قضایی پررنگ است، اضافه کرد: در سیل جاده چالوس ورود کردیم، در این امر همه دستگاه‌ها بسیج شدند و خسارت جانی نداشتیم، البته ۲ نفر ناپدید شدند و هنوز خبری از آن‌ها نیست.

دادستان کرج بیش از ۸۵۰ دستگاه اتومبیل در یک محدوده نجات داده شد، اظهار کرد: تونل ۲ الف و ۲ ب به میزان یک کوه مقابل مخزن کرج را گرفت و آب قطع شد، لازم بود حضور پیدا کنیم.

این مقام مسئول ضمن تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در سیل اخیر یادآور شد: همه تلاش کردند و شرایط بسیار سخت بود، ما نیز حضور داشتیم. یک هفته شبانه روزی تلاش شد تا مسیر رودخانه که منحرف شده بود به جریان اصلی خود باز گردد.

دادستان کرج در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات استاندار البرز حضور وی در بزنگاه‌ها و چالش‌های استانی، یادآور شد: این حمایت و همراهی میان دستگاه‌ها واجب است، حضور دادستانی در چنین شرایطی به منزله مچ‌گیری نیست و سعی داریم صرفا حقوق عامه را پیگیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از دستگاه‌ها به صورت سهوی یا عمدی ترک فعل دارند، بیان کرد: موارد متعددی از این ترک فعل‌ها از سوی رسانه‌ها مطرح می‌شود. دستگاه‌های که در حوزه رفع مطالبات پای کار آمدند منجر به رفع مشکل می‌شوند و در غیر این صورت برخورد جدی انجام خواهد شد.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها