کد خبر: 682304
تاریخ انتشار :

حمایت صریح ایران از مردم فلسطین در پی جنایات جدید صهیونیست‌ها

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در پی جنایات جدید رژیم اسرائیل در اردوگاه جنین با بیان اینکه این رژیم فقط در برابر منطق زور تسلیم می شود نه مذاکره و سازش ، بار دیگر با حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم فلسطین، حمایت صریح از مقاومت فلسطین را اعلام کرد.

حمایت صریح ایران از مردم فلسطین در پی جنایات جدید صهیونیست‌ها
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مقر سازمان ملل متحد، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی در واکنش به دور جدید جنایات رژیم صهیونیستی در اردوگاه جنین تصریح کرد: رژیم اسرائیل فقط در برابر منطق زور تسلیم می شود و نه مذاکره و سازش.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به نشریه آمریکایی نیوزویک نیز در واکنش به این جنایات رژیم اسرائیل گفت: «بر اساس ارزیابی ایران، فلسطینی‌ها نمی‌توانند از طریق مذاکره حقوق سلب شده خود را از رژیم اسرائیل به دست آورند، زیرا تنها با اتکا به زور می توان رژیم اسرائیل را وادار به گفتگو کرد. بنابراین، ایران از هرگونه درخواست کمک از سوی مقاومت فلسطین حمایت می کند».

در نتیجه جنایت نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در شهر و اردوگاه جنین، تاکنون ۱۱ نفر از فلسطینیان به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شده‌اند.

بامداد (دوشنبه) پهپادهای رژیم صهیونیستی به خانه‌های شهروندان فلسطینی و مساجد در شهر جنین و اردوگاه این شهر حمله کردند.

همچنین نظامیان صهیونیست از چند محور به این شهر یورش بردند که با مقاومت شدید مبارزان فلسطینی مواجه شدند.

طبق گزارش رسانه‌های صهیونیست، تعداد قابل توجهی از نظامیان ارتش و یگان‌های ویژه این رژیم هم اکنون در یورش به اردوگاه جنین شرکت دارند.

در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن، عملیات ضد صهیونیستی در طول ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است؛ به گونه‌ای که سران سیاسی و نهادهای نظامی و امنیتی این رژیم به ناتوانی خود در مقابله با این عملیات‌ها اذغان کرده و درباره گسترش آن هشدار می‌دهند.

تا پیش از این صهیونیست‌ها فقط در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در منطقه غزه با فلسطینی‌ها درگیر بودند ولی هم اکنون کرانه باختری در شرق فلسطین به دلیل مسلح شدن جوانان آن به کمینگاهی برای صهیونیست‌های بزدل تبدیل شده و خواب راحت را از چشمان آنها گرفته است.

فرحان حق معاون سخنگوی سازمان ملل نیز در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به اردوگاه جنین، خواستار توقف این حملات شد و گفت: انجام حملات مسلحانه در مناطق پرجمعیت غیرقابل قبول است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما