کد خبر: 682615
تاریخ انتشار :

روسیه در حال توسعه پهپادی انتحاری شبیه «سوئیچ بلید» آمریکاست

روسیه در حال توسعه نوعی سلاح پرتاب‌گر لوله‌ای، بسیار شبیه به پهپاد کامیکاز آمریکایی سوئیچ‌بلید است.

روسیه در حال توسعه پهپادی انتحاری شبیه «سوئیچ بلید» آمریکاست
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به‌گزارش نامه نیوز، این پهپاد که «Vector-۱۲۰» نام دارد، می‌تواند کلاهکی به وزن ۲۲۰ تا ۲۵۰ گرم را حمل کند و اگرچه بسیار سبک به نظر می‌رسد؛ اما پس از اصابت به هدف اثر مخربی شبیه به یک گلوله نارنجک‌انداز RPG-۷ خواهد داشت.

دفتر طراحی هوانوردی پهپادها در روسیه، اولین آزمایش پرواز آن را برای اوایل سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی کرده است.

یکی از تفاوت‌های اصلی این پهپاد با سوئیچ‌بلید این است که «Vector-۱۲۰» می‌تواند از هر موقعیتی بلند شود؛ بدون هیچ دود قابل مشاهده‌ای حرکت کند، بال‌های خود را باز کند و ماموریت خود را انجام دهد.

دفتر طراحی آن اعلام کرده است که «تلاش‌های مهندسی و تولید آزمایشی این مهمات همچنان در حال انجام است و قرار است این اسلحه، از یک لوله پرتاب یک بار مصرف راه اندازی شود.»

برخی رسانه‌ها نیز نوشته‌اند که این پهپاد، برای از بین بردن خودروهای زرهی سبک مانند خودروهای جنگی پیاده‌نظام، نفربرها و وانت‌های زرهی طراحی شده است.

در کنار این خبر همچنین اعلام شد که روسیه استقرار پهپاد کامیکازه Privet-۸۲ را در اوکراین، برای انجام ماموریت‌های جنگی و شناسایی آغاز کرده است.

این پهپاد نیز ۳۰ کیلومتر برد و ظرفیت ترابری تا ۵ کیلوگرم را دارد و آزمایش‌های پروازی خود را چند ماه پیش به پایان رسانده است؛ پیش از این انتظار می‌رفت که روسیه استفاده از آن را از ابتدای ماه ژوئن آغاز کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما