کد خبر: 683803
تاریخ انتشار :

محکومیت هتک حرمت قرآن کریم در صحن پارلمان

رئیس مجلس: توهین به عقاید مسلمانان جهان بی‌هزینه نیست

نمایندگان مردم در مجلس با در دست گرفتن قرآن کریم و قرائت دعای ختم قرآن، مراتب انزجار و اعتراض خود از هتک حرمت مجدد به آیات الهی در کشور سوئد را اعلام کردند.

رئیس مجلس: توهین به عقاید مسلمانان جهان بی‌هزینه نیست
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نمایندگان در نشست علنی امروز (شنبه 31 تیرماه) پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، در راستای محکومیت اهانت و هتک حرمت مجدد به قرآن کریم در کشور سوئد، ضمن قیام و در دست گرفتن یک جلد قرآن، دعای ختم قرآن را قرائت کرده و اعتراض و انزجار خود از اهانت به کتاب مقدس مسلمانان جهان را نشان دادند.

براساس این گزارش نمایندگان در ادامه شعار "مرگ بر انگلیس" و "مرگ بر آمریکا" سر دادند.

رئیس مجلس: جریحه‌دار کردن احساسات و توهین به عقاید مسلمانان جهان، بی‌هزینه نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمینه‌سازی اهانت مجدد به ساحت مقدس قرآن کریم توسط دولت سوئد را شدیداً محکوم می‌کنم، گفت: جریحه‌دار کردن احساسات و توهین به عقاید مسلمانان جهان، بی‌هزینه نیست و دولت سوئد باید پاسخگوی این اهانت‌ها باشد.

 محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (شنبه 31 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور، گفت: زمینه‌سازی اهانت مجدد به ساحت مقدس قرآن کریم توسط دولت سوئد را شدیداً محکوم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دولت سوئد در ادعای خود پیرامون مخالفت با این اقدام صادق نیست و هیچ اقدام عملی موثری برای جلوگیری از این قبیل اقدامات به عمل نیاورده است، ادامه داد: جریحه‌دار کردن احساسات و توهین به عقاید مسلمانان جهان، بی‌هزینه نیست و دولت سوئد باید پاسخگوی این اهانت‌ها باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: خروش روز گذشته‌ی ملت مومن ایران اسلامی در سراسر کشور برای محکوم‌کردن این اقدام شنیع حرکتی بهنگام، ضروری و از روی موقعیت‌شناسی بود.

قالیباف تصریح کرد: انتظار می‌رود دولت‌های مسلمان نیز همچون ملت‌های مسلمان اتحاد و غیرت دینی خود را در برابر این شیطان‌صفتان هتاک به نمایش بگذارند.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها